Sport

Boisko przy CKZIU nr 2 gotowe do gry!

boisko przy ckziu

Naturalną nawierzchnia niczym zielony dywan (fot. Marek Urbaniak)

Boisko przy ul. Płk. Dąbka gotowe na sportowe zmagania. Nowa murawa z naturalnej nawierzchni trawiastej czeka na uczniów i mieszkańców Obłuża.

  • Na północy Gdyni powstało nowe boisko trawiaste do gry w piłkę nożną
  • Budowę zainicjował projekt Janiny Wasylki w gdyńskim Budżecie Obywatelskim
  • Inwestycję prowadziło Gdyńskie Centrum Sportu
wejście na boisko

850 m² dla futbolu


Choć mogło wydawać się, że obiekt był gotowy już dużo wcześniej, to potrzeba było nieco czasu, aby nowa murawa przyjęła się na dobre. W ostatnim czasie dokonane zostały ostatnie odbiory, które potwierdziło, że jest ono gotowe do sportowej aktywności. W ostatnim czasie wyłożona z rolki trawa przechodziła zabiegi pielęgnacyjne, ukorzeniała się i aklimatyzowała się w nowym miejscu. W sąsiedztwie obiektu zaś ustawione zostały elementy małej architektury, jak ławki, wieszaki na ubrania, kosze i tablica informacyjna. Jest to obecnie świetne miejsce do gry w piłkę nożną.
– Zgodnie z projektem boisko treningowe ma 43,5 metra długości oraz 19 metrów szerokości, co oznacza, że łączna nawierzchnia z trawy naturalnej zajmuje powierzchnię ok. 850 m² – komentuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Dzięki aż 8 bramkom o wymiarach 3x2 metry nowe boisko jest świetnym miejscem boisko jest świetnym miejscem do urozmaiconych ćwiczeń w ramach treningów piłki nożnej. Co ważne, otoczenie obiektu przybrało nową, bardziej przyjazną dla uczniów i mieszkańców formę – dodaje szef jednostki prowadzącej inwestycję.
tablica informacyjna

Murawa na północy Gdyni jak na Stadionie Miejskim


Powstanie boiska zainicjował wygrany projekt w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego autorstwa Janiny Wasylki, na który głos oddało 875 mieszkańców miasta.

Nowe boisko wykonała firma HEIN Sp. z o.o., która od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej doświadczonych oraz wyspecjalizowanych firm w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji i regeneracji muraw sportowych, bieżni lekkoatletycznych, kortów tenisowych oraz innych obiektów sportowych. To właśnie ta firma wymieniała murawę na Stadionie Miejskim w Gdyni. Wartość robót budowlanych wyniosła 307.500,00 zł brutto.

boisko

Ciąg dalszy nastąpi


W przyszłych planach kompleksu znajduje się łącznie pięć obiektów. Obok nowego boiska treningowego z trawy naturalnej w planach jest powstanie na terenie kompleksu boiska do piłki nożnej z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, dwa do siatkówki plażowej oraz bieżnia o długości 120 metrów.

W dalszej przyszłości talenty kształtować będą mogli tu młodzi pasjonaci futbolu, rugby, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa czy badmintona, a także miłośnicy lekkiej atletyki, którzy będą mogli sprawdzać swoje umiejętności na bieżni oraz odcinku sprinterskim o długości 120 metrów, a także trenować pchnięcie kulą czy skok w dal.

  • ikonaOpublikowano: 20.06.2024 14:25
  • ikona

    Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.06.2024 09:00
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona