Sport

Cykliczny Bieg Śledzia wraca po wakacjach

Cykliczny Bieg Śledzia wraca po wakacjach //mat.organizatora

Cykliczny Bieg Śledzia wraca po wakacjach //mat.organizatora

W środę 13 września na gdyńskie biegowe ścieżki  powraca Cykliczny Bieg Śledzia. Będzie to 270 odsłona tego wydarzenia, na którą zapraszamy wszystkich miłośników biegania. Cykliczny Bieg Śledzia to doskonała okazja do spotkań środowiska biegowego i sprawdzenia się na dystansie 10 kilometrów. Biegacze spotykają się w każdą środę  o godz. 19:30 przy wiacie rowerowej obok wejścia na Plażę Miejską w Gdyni, wstęp wolny.


- Tradycyjnie po wakacyjnej przerwie wznawiamy nasz Cykliczny Bieg Śledzia, mamy nadzieję, że zmotywujemy miłośników biegania do wspólnej aktywności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy każdemu z nas przydaje się dodatkowa dawka wsparcia, a bieganie podczas naszego wydarzenia jest doskonałą okazją zarówno do spotkań i integracji, jak i poprawiania swoich wyników sportowych. Zapraszamy biegaczy już w najbliższą środę i tak, kontynuować będziemy naszą sportową przygodę, aż do czerwca przyszłego roku, potem robimy wakacyjną przerwę i znów wracamy we wrześniu– mówią Mirosława Augustyniak i Wojtek Czaykowski, koordynatorzy CBŚ.

– Cieszy mnie fakt, że Cykliczny Bieg Śledzia na stałe wpisał się w kalendarz sportowych wydarzeń w Gdyni, amatorzy biegania spotykają się podczas tego biegu od 7 lat, czyli od 2016 roku. Cotygodniowe zawody są przede wszystkim świetną okazją do wspólnych spotkań, integracji z nutką współzawodnictwa, a przede wszystkim czasem dobrej aktywnej zabawy na świeżym powietrzu i okazją do sprawdzenia i poprawy swoich wyników sportowych – podkreśla Przemysław Dalecki, dyrektor GCS.

Przypomnijmy, że koleżeński i darmowy bieg na dystansie 10 km, odbywa się w każdą środę o 19:30 na bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni, znany i lubiany wśród trójmiejskich biegaczy od 2016 roku zadomowił się przy nadmorskich ścieżkach. Ta biegowa inicjatywa rozpoczęła się dokładnie 29 września 2016 r., pierwsze zawody przyciągnęły prawie 40 biegaczy. Pierwotnie wydarzenie odbywało się w czwartki, jednak od 2017 roku, narodziła się nowa tradycja organizowania Biegu Śledzia w środy. Dla zachowania historycznego oraz humorystycznego skrótu (CBŚ), nazwa Czwartkowy Bieg Śledzia zmieniona została na Cykliczny Bieg Śledzia. Organizatorom zależało na pozostaniu przy dawnym skrócie, a w nazwie nie mogło zabraknąć śledzi, symbolu Gdyni i żartobliwej nazwy mieszkańców naszego miasta, ponadto w trakcie biegu zawodnicy mijają pomnik gdyńskich śledzi aż sześciokrotnie.
uczestnicy Cyklicznego Biegu Śledzia //mat.organizatora uczestnicy cyklicznego Biegu Śledzia// mat.organizatora

Wszystkich pasjonatów tej dyscypliny zachęcamy do dołączenia do tego wydarzenia, jedynym kryterium udziału jest chęć pokonania dystansu 10 km, w różnorodnych warunkach pogodowych, na mecie rezultaty są rzetelnie spisywane i zamieszczane w tabeli wyników, co pozwala na porównywanie swoich własnych czasów i bicie tzw. „życiówek”. Rekord trasy aktualnie wynosi 33:32 i ustanowił go Daniel Mikielski w 2023 r.

Cykliczny Bieg Śledzia odbywa się w każdą środę o godz. 19.30 w okolicach bulwaru Nadmorskiego. Start zlokalizowany jest przy wiacie rowerowej obok restauracji Cafe Del Mar blisko Klubu Marynarki Wojennej Riwiera, przy wejściu na Plażę Miejską. Bieg jest rozgrywany jest na dystansie 10 km, po płaskim terenie, świetny do rozwijania prędkości i osiągania dobrych wyników. Limit czasowy to aż 1,5h.  Zachęcamy do przybycia parę minut wcześniej w celu wpisania się na listę startową.

Organizatorami i koordynatorami CBŚ są Mirosława Augustyniak i Wojtek Czaykowski.

Szczegółowe informacje i wydarzenia znajdziecie na fb Cyklicznego Biegu Śledzia.

logo cyklicznego biegu śledzia

  • ikonaOpublikowano: 11.09.2023 08:49
  • ikona

    Autor: Dorota Matejczyk-Waletko (d.matejczyk-waletko@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.09.2023 13:04
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona