Sport

Ekstremalny przedsmak mistrzostw Europy

I Mistrzostwa Polski OCR / fot. Adventure Park Gdynia Kolibki

Miniony sportowy weekend w Gdyni należał nie tylko do rowerzystów, którzy ścigali się w ramach 7R CST MTB Gdynia Maraton (czytaj więcej - KLIK), ale i do amatorów mocnych wrażeń biegowych. Na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, plaży Orłowo oraz Kolibki Adventure Park Gdynia odbyły się I Mistrzostwa Polski OCR.

Malownicza i urozmaicona trasa oraz techniczne przeszkody pozwoliły wyłonić pierwszego mistrza oraz mistrzynię Polski biegów przeszkodowych na dystansach 5 i 15 kilometrów. Do dwudniowej rywalizacji stanęła czołówka z rankingu Pucharu Polski oraz najlepsi z serii Elite partnerskich zawodów biegów.

Mistrzem Polski na najtrudniejszym dystansie 15 km został Tomasz Krawczyk, srebrny medal wywalczył Andrzej Tarka, a brązowy: Bartosz Świętek. Wśród pań triumfowała Małgorzata Szaruga, drugie miejsce zajęła Natalia Wielechowska, a trzecie Izabela Frontczak.

Biegi przeszkodowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W Gdyni na linii startu stanęło ponad 400 biegaczy. Zawody były przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, a dla każdego, kto chciał zmierzyć się z przeszkodami i z własnymi słabościami. Patrona honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

A już za dziewięć miesięcy do Gdyni przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kontynentu. W trakcie IV Mistrzostw Europy OCR 2019 biegacze wystartują na dystansach 4 i 15 km. Impreza odbędzie się pod koniec czerwca przyszłego roku.

Organizacją zajmie się Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska, a decyzję o przyznaniu Gdyni prestiżowych zawodów ogłoszono podczas III Mistrzostw Europy OCR, które w tym roku odbyły się w Danii. Uroczyste przekazanie flagi z rąk przedstawicieli Danish Obstacle Course Racing Association na ręce członków polskiego stowarzyszenia nastąpiło podczas ceremonii dekoracji zawodników.

- Jest to wielkie wyróżnienie, że spośród tylu europejskich federacji wybrano właśnie Polskę. Nasza kandydatura była rozpatrywana niezwykle szczegółowo ze względu na prężne działanie związku, dużą liczbę grup treningowych i klubów. Bardzo cieszymy się, że ta najważniejsza impreza przeszkodowa została powierzona właśnie nam – mówił wówczas Marcin Żuławski ze Stowarzyszenia Biegów Przeszkodowych OCR Polska.

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia Biegów Przeszkodowych OCR Polska oraz Mistrzostwach Polski Biegów Przeszkodowych można znaleźć na Facebooku, a także na stronie: www.mistrzostwapolskiocr.pl.

• ikonaOpublikowano: 11.09.2018 08:00

Autor: Paweł Marszałkowski (p.marszalkowski@gdynia.pl)

• ikonaZmodyfikowano: 11.09.2018 08:29
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz