Sport

Europejskie sukcesy gdyńskich OCR-owców

Uśmiechnięte, podskakujące reprezentantki Polski z narodową flagą.

Uśmiechnięte, podskakujące reprezentantki Polski z narodową flagą (fot. Marta Łosin OCR Runner)

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Europy Biegów Przeszkodowych. Impreza została rozegrana w miejscowości Tata na Węgrzech. Biało-czerwone barwy reprezentowała kilkunastoosobowa drużyna, w skład której weszli gdyńscy sportowcy z powodzeniem zajmując medalowe miejsca.

W zawodach tytuły Mistrzyń Europy w swoich kategoriach wiekowych zajęły młode reprezentantki naszego kraju. Izabela Miłoś została złotą medalistką na dystansie Short (3 km) w kategorii wiekowej 12-13 lat, a Patrycja Teska zdobyła trzy złote medale – jeden na dystansie Short (3 km), drugi w klasyfikacji Standard (12 km) w kategorii wiekowej 14-15 lat oraz trzeci na torze OCR100 w kategorii Junior.

W mistrzostwach startowała również Marta Łosin, która na co dzień reprezentuje barwy gdyńskiego klubu Biegun OCR Team. Gdynianka wraz z Anią Solakiewicz oraz Małgorzatą Daszkiewicz zdobyły drużynowo srebrny medal zostając vice mistrzyniami starego kontynentu. Indywidualnie na dystansie Standard (12 km) Marta zajęła 10. miejsce wśród kobiet.

Srebrne krążki zawisły również na szyi Czarka Szulwacha, kończącego zmagania na dystansie Short (3 km) oraz Standard (12 km) w grupie wiekowej 18-19 lat.

• ikonaOpublikowano: 14.06.2023 10:05

Autor: Piotr Suchenia (p.suchenia@gdyniasport.pl)

• ikonaZmodyfikowano: 15.06.2023 12:37
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz