Sport

Gim Show 2023, czyli roztańczona Gdynia

Uczestnicy wydarzenia Gim Show 2023 w Polsat Plus Gdynia Arena.

Uczestnicy XVII Międzynarodowego Festiwalu Gimnastyczno-Tanecznego // fot. mat. prasowe

W weekend odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Gimnastyczno-Taneczny realizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Patronat nad imprezą sprawuje Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni. Finał wydarzenia odbył się 27 maja w Polsat Plus Gdynia Arena.


Wydarzenie, co roku jest idealną okazją do popularyzacji i rozwijania aktywności kulturalnej i artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Festiwal przeznaczony jest dla placówek pozaszkolnych i szkolnych oraz osób prywatnych, które działają w ruchu amatorskim gimnastyki artystycznej, sportowej, akrobatycznej oraz innych form gimnastycznych i tanecznych. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 700 uczestników z całej Polski w wieku do 25 lat.


Występujący mierzyli się w dwóch głównych kategoriach:
  • gimnastycznej, w której choreografie zawierały elementy gimnastyki artystycznej, sportowej i akrobatyki
  • tanecznej, w której choreografie zawierały elementy tańca jazzowego, modern, hip-hopu, tańca towarzyskiego, tańca ludowego, disco dance i inne.

Kategorie podzielono na grupy wiekowe: do 9 lat, 10-13 lat i 14-25 lat. Do tego, prezentacje umiejętności taneczne mogły odbywać się: solo, w duetach, formacjach mini czy zwykłych formacjach. 

Cóż to były za emocje. Cóż to były za wrażenia! Fantastyczna impreza, udana – przeszła wszelkie oczekiwania. Widownia kapitalna. Bardzo ożywiona, ale to wszystko dzięki naszym młodym uczestnikom. Wielka radość, łzy szczęścia – mówiła Elżbieta Cupiał, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni.

Podczas zawodów uczestnicy pokazali swoje umiejętności i zachycali publiczność przygotowanymi układami choreograficznymi, ale był to również czas wspaniałej zabawy i radości zarówno dla samych uczestników, jak i rodziców, opiekunów i zgromadzonej widowni.

Cały dzień zachwycali nas swoim wyćwiczeniem, zaangażowaniem, umiejętnościami, ale przede wszystkim, to co uderza to pasja. Pasja, z którą poświęcają się tej sportowej, artystycznej działalności – podkreślił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz nagroda finansowa w wysokości 5000 zł powędrowała do zespołu "Fabryka Cudów" z Piotrkowa Trybunalskiego. Nagrodę wręczył wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk oraz wiceprezydent Gdyni ds. innowacji Michał Guć.Oczywiście przyjechałyśmy tutaj po medale. Po medale, po wygraną i po dobrą zabawę. To jest niesamowite uczucie – powiedziały zwyciężczynie Grand Prix z zespołu "Fabryka Cudów" z Piotrkowa Trybunalskiego.

Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz pucharami.

  • ikonaOpublikowano: 30.05.2023 15:48
  • ikona

    Autor: Dominika Sobiech (d.sobiech@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.05.2023 15:58
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona