Sport

GTK Gdynia rozpoczyna walkę o medale

zawodniczki drużyny koszykarskiej GTK Gdynia na parkiecie w trakcie meczu koszykówki

GTK Gdynia rozpoczyna turniej finałowy Mistrzostw Polski do lat 15. (fot. Agnieszka Modelska/PZKosz)

Przed nami trzeci z turniejów finałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Gdyni. Koszykarki GTK Gdynia do lat 15 rozpoczynają walkę o medale. Przed dwoma tygodniami starsze koleżanki z klubu zdobyły srebrny medal do lat 17. Rozgrywki odbywają się w hali gier GCS.

Za nami turnieje finałowe kobiet i mężczyzn do lat 17. W obu rywalizacjach na podium stanęły gdyńskie zespoły. GTK uplasowało się 2. miejscu, a GAK zdobyło Mistrzostwo.

Hala gier GCS ponownie przywita najlepsze zespoły w kraju. Podopieczne trenerki Katarzyny Kurkowskiej w rozgrywkach półfinałowych przegrały tylko jeden mecz. Gdynianki bronią tytułu sprzed dwóch lat, wtedy GTK z rocznikiem 2008 zwyciężyło w Mistrzostwach Polski do lat 13.

Łącznie obejrzymy 18 spotkań. Do piątku toczyć się będzie rywalizacja grupowa, w sobotę zagramy półfinały, a w niedzielę poznamy zespół zajmujący 3. oraz 1. miejsce.

GTK trafiło do grupy B. Rywalami GTK będzie zespół z Wrocławia, Poznania oraz Pabianic:
  • 1KS Ślęza BFD Wrocław (10 maja, 18:00),
  • MUKS Poznań (11 maja, 18:00),
  • PTK ABM Jędraszek Pabianice (12 maja, 18:00).
– Celem zawodniczek i trenerów jest oczywiście osiągnięcie jak najlepszego wyniku na finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U15. Każdy wygrany mecz będzie dla nas wszystkich ogromnym sukcesem. Atmosfera w naszej drużynie jest bardzo dobra. Dziewczyny ciężko pracują na treningach, by przygotować się do mistrzostw. Koszykarki są gotowe, by walczyć o najwyższe cele i najlepszy wynik sportowy. Liczymy na głośny doping i wspaniałe widowisko ze strony kibiców! – zapowiada trenerka Kurkowska dla portalu GTK Gdynia.

• ikonaOpublikowano: 10.05.2023 11:56