Sport

Lodowi pływacy z medalami mistrzostw świata

Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski z flagą Polski podczas Mistrzostw świata w lodowym pływaniu na Łotwie (fot. materiały własne)

Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski z flagą Polski podczas Mistrzostw świata w lodowym pływaniu na Łotwie (fot. materiały własne)

Znani z m.in. z organizacji pięciu edycji zawodów Gdynia Winter Swimming Cup BCT SERIES Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski, były gdyński rugbista, z sukcesami startowali w Mistrzostwach Świata na Łotwie.


  • Medale Polaków w Tallinie
  • Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski na gdyńskich Kolosach
  • Aleksandra Kabelis w zarządzie IWSA

Medalowe zdobycze


Basen w porcie w Tallinie do zimowego pływania (fot. materiały własne)

W dniach 4-8 marca na basenie zbudowanym w porcie w Tallinnie odbyły się Mistrzostwa Świata w Lodowym Pływaniu, które zgromadziły 1300 zawodników z 40 krajów. Wśród nich znaleźli się także reprezentanci Trójmiasta – Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski.

Temperatura wody na basenie wynosiła zaledwie 1.5 stopnia Celsjusza, co sprawiło, że zawodnicy musieli zmierzyć się z niezwykle trudnymi warunkami. Niemniej jednak, nawet w tak ekstremalnych warunkach, polska para pływaków pokazała swoje umiejętności i determinację.

Aleksandra Kabelis zdobyła brązowy medal na dystansie 450 metrów stylem dowolnym w swojej kategorii wiekowej. Podobnie imponujący był występ Piotra Biankowskiego, który również zdobył brązowy medal, tym razem na dystansie 450 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem klasycznym w swojej kategorii wiekowej.

Sukcesy Kabelis i Biankowskiego na Mistrzostwach Świata nie tylko podnoszą prestiż polskiego lodowego pływania, ale również stanowią inspirację dla innych sportowców. Ich determinacja, wytrwałość i zdolności sportowe są wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy pragną osiągać sukcesy w ekstremalnych dyscyplinach sportowych.

Do zobaczenia na KolosachUczestnicy Mistrzostw świata w lodowym pływaniu w Tallinie (fot. materiały własne)

Po zakończeniu zawodów, historia ekstremalnych i długodystansowych sportowców – Aleksandry Kabelis i Piotra Biankowskiego - będzie miała szansę być bliżej poznana. Ich inspirujące historie zostaną przedstawione podczas największej podróżniczej imprezy w Polsce – 26. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, która odbędzie się 22 marca o godzinie 15:25 w Polsat Plus Arenie Gdynia.

Polka we władzach IWSAPiotr Biankowski i Aleksandra Kabelis podczas Mistrzostw świata w lodowym pływaniu w Tallinie (fot. materiały własne)

Co więcej, w dniu wczorajszym oficjalnie ogłoszono, że Polska dołączyła do zarządu Federacji IWSA - największej federacji zimowego pływania na świecie. To właśnie Aleksandra Kabelis została wybrana jako osoba reprezentująca polski zespół w zarządzie. To ogromne wyróżnienie dla polskiego lodowego pływania oraz docenienie wysiłków podejmowanych na rzecz promocji tego ekstremalnego sportu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie.

Sukcesy Aleksandry Kabelis i Piotra Biankowskiego na Mistrzostwach Świata w Lodowym Pływaniu oraz ich zaangażowanie na rzecz rozwoju tej dyscypliny sportu stanowią powód do dumy dla całej polskiej społeczności sportowej. Ich historia inspiruje do działania i udowadnia, że nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach można osiągnąć wielkie sukcesy.

  • ikonaOpublikowano: 12.03.2024 13:09
  • ikona

    Autor: Piotr Suchenia (p.suchenia@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.03.2024 13:34
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona