Sport

Mecz Gwiazd POZKosz w Gdyni za nami

zawodniczki GTK Gdynia na Meczu Gwiazd.

Mecz Gwiazd POZKosz za nami. Wydarzenie odbyło się w hali gier GCS, a całości towarzyszyło wręczenie nagród za miniony sezon w rozgrywkach Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. (fot. Agnieszka Modelska / POZKosz)

19 edycja Meczu Gwiazd pamięci Wojciecha Pietkiewicza przeszła do historii. Wydarzenie odbyło się w hali gier GCS, a całości towarzyszyło wręczenie nagród za miniony sezon w rozgrywkach Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. W zespołach nie zabrakło reprezententek GTK Gdynia oraz zawodników Energa GAK Gdynia. Gdyńska Akademia Koszykówki została wybrana Młodzieżowym Klubem Roku w koszykówce mężczyzn.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się minutą ciszy upamiętniającą Wojciecha Pietkiewicza, Prezesa POZKosz, członka Zarządu PZKosz, trenera, pedagoga, wielkiego przyjaciela młodzieży i twórcy idei Meczu Gwiazd.

Medale dla zawodników za sezon 2022/2023. (fot. Agnieszka Modelska / POZKosz)

Jako pierwsze zagrały juniorki. Górą konfrontacji była ekipa zachodu, wygrywając 71:59 i było to 9. zwycięstwo w historii. MVP meczu została wybrana Julia Kobiella.

Zachód: Lipińska 14, Rocka 9, Wtulich 8, Wysocka 8, Fierka 7, Czurgiel 6, Sznajder 6, Damps 5, Kobiella 4, Pietruszewska 4, Zamojska 0, Knap 0.
Wschód: Kloska 17, Grządziela 16, Pawlak 12, Właz 6, Puzdrowska 3, Umińska 2, Wiklak 2, Zapadka 1, Jankowiak 0, Majchrzak 0, Wietek 0.

W rywalizacji juniorów, również lepsi okazali się zawodnicy z zachodu. Zachód spokojnie kontrolował wynik i ostatecznie wygrał 112:104. MVP meczu wybrano Maksymiliana Wernera.

Zachód: Werner 24, Zabrocki 22, Ponitka 17, Kiejzik 13, Wasilewski 12, Oleksy 10, Kozioł 6, Kośnik 2, Ozdowski 2, Zarzycki 2, Nowak 2, Kłusek 0.
Wschód: Chac 26, Jakubschon 16, Czyżewski 14, Rarowski-Geckler 11, Ziółkowski 9, Górski 6, Zawistowski 6, Stadnik 5, Zimnicki 4, Filipek 3, Nosek 3, Skrzypek 1.

W zespołach zachodu i wschodu Meczu Gwiazd grali zawodnicy z pomorskich drużyn, które rywalizowały w minionym sezonie w młodzieżowych rozgrywkach POZKosz. Wyboru graczy do drużyn dokonywali internauci oraz trenerzy.

W przerwach między kwartami odbywały się ceremonie wręczenia medali i pucharów dla najlepszych drużyn wszystkich kategorii wiekowych za sezon 2022/2023. Gdyńskie Towarzystwo Koszykówki i Gdyńska Akademia Koszykówki w wielu kategoriach uplasowała się na podium, co świadczy o sile gdyńskich drużyn na Pomorzu. Nagrody wręczał m.in. Paweł Brutel – zastępca dyrektora GCS.

Wyróżnienia za sezon 2022/2023 wręczał m.in. Paweł Brutel - zastępca dyrektora GCS. (fot. Agnieszka Modelska / POZKosz)

Tytuł Młodzieżowego Klubu Roku Województwa Pomorskiego w koszykówce mężczyzn zdobyła Gdyńska Akademia KoszykówkiGdyńskie Towarzystwo Koszykówki uplasowało się na drugiej pozycji w koszykówce kobiet.

Gdyńska Akademia Koszykówki Młodzieżowym Klubem Roku Województwa Pomorskiego. (fot. Agnieszka Modelska / POZKosz)

Organizator przygotował również wiele ciekawych konkursów. W konkurencji rzutów za 3 punkty zwyciężyła gdynianka Oliwia Lipińska – reprezentantka GTK Gdynia. W skills challenge wygrał Szymon Kiejzik, zawodnik Energa GAK Gdynia.