Sport

Niezwykła sztafeta w zawodach z serii IRONMAN

Wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz na zawodach Ironman.

Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz wystartuje w IRONMAN 70.3 Warsaw. (fot. gdyniasport.pl)

Rekordowa frekwencja, rekordowa liczba zagranicznych zawodników i wiele nowości, w tym bieg nocny. Na starcie zobaczymy także wyjątkową sztafetę złożoną z wiceprezydentów Miast – Gospodarzy zawodów IRONMAN Poland. Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz wystartuje w IRONMAN 70.3 Warsaw.

Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz popłynie, wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski pojedzie na rowerze, a wiceprezydent Poznania Bartosz Guss pobiegnie w sztafecie triathlonowej w ramach Citi Handlowy 5150 Warsaw. Samorządowcy będą mieli do pokonania dystans olimpijski, czyli odpowiednio 1,5 km w wodzie, 40 km na rowerze i 10 km biegiem.
–Mamy nadzieję, że damy dobry przykład mieszkańcom naszych miast i zachęcimy ich do tego, by dbali o swoje zdrowie. Imprezy sportowe to świetny powód do tego, żeby podjąć się regularnej aktywności fizycznej, a sam udział w nich to naprawdę wyśmienita zabawa i cudowne wspomnienia na lata – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, który już kilkukrotnie brał udział w sztafecie w ramach Citi Handlowy 5150 Warsaw.
– IRONMAN od lat jest flagową imprezą sportową w Gdyni. Mieszkańcy pokochali triathlon, a triathloniści z całego świata pokochali Gdynię, czego najlepszym dowodem jest 3. miejsce na świecie pod względem ogólnej oceny imprezy w plebiscycie IRONMAN Athletes’ Choice Awards 2022. Gdynia znalazła się też na podium w kilku innych kategoriach – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni. – Ja osobiście uwielbiam wyjątkową atmosferę tych zawodów – dodaje.

Na imprezę Enea IRONMAN Gdynia przyjdzie nam czekać nieco dłużej niż mieszkańcom stolicy. Gdyńskie zawody odbędą się tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia – 6 sierpnia 2023 roku. Zawodnicy będą mogli się sprawdzić na pełnym dystansie, dystansie 70.3. Imprezie towarzyszyć będzie start sprinterski oraz zawody dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem imprez spod szyldu IRONMAN w Polsce jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution.

ikona