Sport

Nowe boisko przy ul. Nauczycielskiej – podpisano umowę

Boisko do piłki nożnej przy ulicy Nauczycielskiej w Gdyni

Boisko do piłki nożnej przy ulicy Nauczycielskiej w Gdyni (fot. gdyniasport.pl)

Podpisano umowę na przebudowę boiska piłkarskiego przy ul. Nauczycielskiej w Gdyni. Powstanie tam certyfikowana przez FIFA nowa murawa, na której będą trenować młodzi gdyńscy piłkarze. Wykonawcą będzie firma Gretasport z Dąbrowy Górniczej.


Jako pierwsze wykonane zostaną prace demontażowe i usunięta zostanie warstwa istniejącego kruszywa wraz z wywozem i niwelacją terenu. Na powstałej i wyrównanej podbudowie ułożona zostanie mata shockpad.

Następnie na powierzchni ponad 7300 m² wyłożona zostanie nowa i przepuszczalna dla wody nawierzchnia z trawy syntetycznej z wypełnieniem piaskiem kwarcowym i granulatem EPDM. Będzie ona certyfikowana przez FIFA zgodnie z wymogami FIFA Quality Programme For Football Turf Handbook of Requirements. Boisko będzie wyposażone w bramki montowane oraz przenośne zgodne z normami PN-EN 748+A1:2018-04 oraz piłkarskiej światowej centrali.


Rysunek techniczny boiska przy ulicy Nauczycielskiej w Gdyni


Przyszłą murawę czekać będą skomplikowane testy. Uzyskanie certyfikatu FIFA Quality wymaga bowiem pozytywnego wyniku dwufazowej procedury, która obejmuje testowanie trawy syntetycznej w laboratorium oraz testowanie ostatecznej instalacji. Musi ona bowiem zapewniać porównywalne warunki do gry na trawie naturalnej, co poprzez spełnienie najwyższych standardów ustalonych przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej gwarantować ma trwałość, bezpieczeństwo i jakość.


Boisko do piłki nożnej przy ulicy Nauczycielskiej w Gdyni (

Należy przypomnieć, że w ubiegłym roku obiekt przy ulicy Nauczycielskiej zyskał nowe oświetlenie, a całe otoczenie przejdzie metamorfozę. Inwestycji towarzyszyć będą również zmiany wokół boiska. Oczyszczone i pomalowane zostaną furtki oraz bramy, wyremontowana i oczyszczona zostanie nawierzchnia z kostki betonowej na powierzchni ponad 200 m². Odnowiony i odmalowany zostanie murek oporowy, wykonana zostanie także nowa izolacja przeciwwodna. Kosztorys robót budowalnych opiewa na kwotę 2 332 030,80 zł.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska Edycja 2022 z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Grafika - Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Grafika - Ministerstwo Sportu i Turystyki

  • ikonaOpublikowano: 22.05.2023 11:46
  • ikona

    Autor: Piotr Suchenia (p.suchenia@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.05.2023 16:06
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona