Sport

Piłkarki jak z bajki

Zajęcia UEFA Playmakers // fot. materiały organizatora

Zajęcia UEFA Playmakers // fot. materiały organizatora

Stowarzyszenie FLAUTA realizuje nowy projekt w Gdyni - UEFA PLAYMAKERS! Jest to inicjatywa skierowana do dziewczynek w wieku od 5 do 8 lat, oferująca bezpłatne zajęcia piłkarskie, wprowadzające innowacyjne podejście do nauki poprzez zabawę i opowiadanie historii. Zajęcia wystartowały 9 maja 2024 roku. Można jeszcze dołączyć.


Stowarzyszenie FLAUTA to jeden z czterech klubów na Pomorzu wybranych do realizacji programu bezpłatnych zajęć sportowych dla dziewczynek w wieku 5 - 8 lat, w których uczą się podstaw piłki nożnej, poprzez scenariusze z bajek Disney'a.


Program UEFA Playmakers, opracowany we współpracy z firmą Disney oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej, wprowadza nowe podejście do nauki gry w piłkę nożną poprzez zabawę i opowiadanie historii. Poprzez wykorzystanie scenariuszy z bajek Disneya, dziewczynki są wprowadzane w świat piłki nożnej w sposób przyjazny, przystępny i angażujący ich wyobraźnię. Ta unikalna metoda zachęca uczestniczki do aktywnego udziału w zajęciach poprzez emocjonujące historie i zabawę, co sprzyja szybszemu przyswajaniu umiejętności piłkarskich.
Dzięki temu dziewczynki mogą poznać podstawy piłki nożnej w przyjaznej atmosferze skoncentrowanej na bawieniu się, przyjaźni i aktywności fizycznej. Rozwijane są zarówno umiejętności piłkarskie, jak i wartości życiowe, takie jak szacunek, praca zespołowa i rozwiązywanie problemów.


Projekt przyczynia się do zwiększenia poziomu sprawności ogólnej u dziewczynek. Regularne uczestnictwo w zajęciach piłkarskich pomaga w rozwijaniu umiejętności motorycznych, koordynacji ruchowej oraz ogólnej kondycji fizycznej. Dzięki temu dziewczynki nie tylko doskonalą swoje umiejętności piłkarskie, ale również zyskują lepszą sprawność fizyczną, co ma pozytywny wpływ na ich ogólne zdrowie i samopoczucie.

Zajęcia odbywają się w roku szkolnym, od początku maja w Szkole Podstawowej nr 44 w Gdyni Obłużu.

Nadal trwa rekrutacja. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://www.laczynaspilka.pl/playmakers

Zapraszamy do udziału!

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 15.05.2024 12:08
  • ikona

    Autor: Aleksandra Regulska (aleksandra.regulska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.05.2024 16:02
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona