Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Sport

Startuje nowy projekt rowerowy – Do Szkoły Jadę Rowerem

młoda kobieta na tle roweru z plecakiem w ręku - zdjęcie sekcji od pasa w dół

Nowy projekt potrwa od 8 kwietnia do 31 maja (fot. freepik.com)

Do portfolio aktywności rowerowych w Gdyni dołącza nowy projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest promowanie aktywności, ekologii i zmiana nawyków transportowych.


 •          Projekt „Do Szkoły Jadę Rowerem” skierowany jest do szkół ponadpodstawowych
 •          Rejestracja wystartuje 4 marca
 •          Zabawa potrwa od 8 kwietnia do 31 maja
W 2024 roku uczniowie szkół ponadpodstawowych w Gdyni mogą wziąć udział w nowej kampanii pt. „Do Szkoły Jadę Rowerem”. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz ekologicznych form transportu poprzez podróże do i ze do szkoły.
– Sukces, jaki odniósł bliźniaczy projekt „Do pracy jadę rowerem" skłonił nas do rozszerzenia pomysłu o szkoły. Jestem przekonany, że i młodzi ludzie złapią bakcyla promowania aktywności i ekologii poprzez zmianę nawyków transportowych – komentuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Kampania „Do Szkoły Jadę Rowerem" to nie tylko doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia i dbałości o środowisko naturalne, ale także sposób na zacieśnienie więzi między uczniami, a także między uczniami i ich szkołami. Dzięki tej inicjatywie Gdynia staje się przykładem miasta, które aktywnie wspiera zdrowy i ekologiczny styl życia wśród młodzieży.
– „Do szkoły jadę rowerem" to najnowsza propozycja dla naszych uczniów, która dzięki aplikacji „Aktywne Miasta”, pozwala na śledzenie bieżących postępów i zdobywanie punktów - zachęca Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – To doskonała zabawa z elementami rywalizacji, ale też nasz wkład w ochronę środowiska. Zachęcam do zabawy, czekają atrakcyjne nagrody – dodaje.

plakat projektu


Rejestracja od 4 marca


Uczestnicy konkursu, korzystając z aplikacji „Aktywne Miasta”, będą mogli śledzić swoje postępy i zdobywać punkty za każdą podróż do szkoły rowerem, rowerem elektrycznym czy hulajnogą.
Pierwszym krokiem jest rejestracja, która rozpocznie się 4 marca i potrwa aż do końca konkursu – do rywalizacji można dołączać przez cały czas. Sam konkurs będzie realizowany w terminie od 8 kwietnia a 31 maja poprzez aplikację do rejestrowania przejazdów.

Rejestracja do konkursu odbywa się w dwóch etapach:
 1. zgłoszenia szkolne, gdzie szkoły podają swoje dane i tworzą grupę rywalizacyjną,
 2. zgłoszenia indywidualne uczniów, którzy dołączają do konkursu za pomocą hasła otrzymanego od koordynatora szkoły.
Nagrody będą przyznawane zarówno indywidualnie, jak i dla szkół, co sprzyja zdrowej rywalizacji i promuje aktywność fizyczną wśród młodzieży.

Aplikacja „Aktywne Miasta" umożliwia nie tylko rejestrację przejazdów do i ze szkoły, ale także wszystkich innych aktywności rowerowych uczniów, bez ograniczeń co do liczby zarejestrowanych przejazdów.

Z GCS po Gdyni jadę rowerem


Zachęcamy do udziału w nowym projekcie, który dołącza do oferty projektów rowerowych Gdyńskiego Centrum Sportu kierowanej do mieszkańców w różnym wieku, kórych celem jest kreowanie i zmiana nawyków transportowych. Poza „Do Szkoły Jadę Rowerem” są to również „Odprowadzam Sam”, „Do Pracy Jadę Rowerem”, „Rowerowy Maj” oraz rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Informacje o wszystkich z nich znaleźć można na stronie www.gdyniasport.pl w zakładce Projekty – Projekty Rowerowe, a także na stronie na Facebooku: www.facebook.com/PoGdyniJadeRowerem.

grafika promująca fanpejdź

 • ikonaOpublikowano: 02.03.2024 10:36
 • ikona

  Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 27.03.2024 15:51
 • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona