Sport

Sukcesy w Akademickich Mistrzostwach Polski

zawodnicy AMW Gdynia na podium odbierający nagrodę za zdobycie 1. miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski w koszykówce 5x5.

Studentki AMW Gdynia wygrywają Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce 5x5 (fot. AMW Gdynia)

Studentki i studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni wracają z medalami z turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce 5x5. Kobiety zajęły 1. miejsce, a mężczyźni uplasowali się na 2. pozycji.

W tym roku rywalizacja finałowa toczyła się w Lublinie. W ciągu 3 dni zespoły walczyły o miano najlepszej uczelni wyższej w koszykówce 5x5 w Polsce.
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zagrała w obu finałach, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zwyciężyły panie, które pokonały w wielkim finale UAM Poznań 92:75. Panowie musieli uznać wyższość zespołowi z Gdańska i zdobyli srebrne medale, tamtejsza Politechnika wygrała w finale 85:64.

To nie jedyny sukces koszykarski w naszym mieście. Przypominamy, że w ciągu ostatniego miesiąca żeńskie GTK zdobyło srebrny i złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U15 i U17, a męski GAK zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii U17.