Sport

VBW Arka Gdynia trzecim zespołem w kraju

grafika z koszykarkami z okazji zdobycia brążu

Łączny dorobek klubu na krajowych parkietach to ponad 30 medali różnych odcieni.

VBW Arka Gdynia po raz drugi pokonała Ślęzę Wrocław i sięgnęła sobotniego wieczoru w Polsat Plus Arenie Gdynia po brązowe medale mistrzostw Polski.
  • gdynianki zdobyły 3 brązowy medal MP
  • najlepszym zespołem w kraju został KGHM BC Polkowice

Koszykarki VBW Arki Gdynia zdobyły brązowe medale po zwycięstwie w dwumeczu przeciwko Ślęzie Wrocław. Po pierwszym meczu we Wrocławiu, który zakończył się wynikiem 56:62 na korzyść Arki (kwarty: 17:15, 9:17, 14:17, 16:13), drugie spotkanie miało miejsce w Gdyni. W tym meczu wynik był bardzo wyrównany, jednak VBW Arka zdołała wygrać 80:77 (kwarty: 25:18, 15:23, 15:20, 25:16), co dało im ostatecznie brązowe medale. Decydujące trafienia w ostatnich chwilach meczu należały do Laury Miskiniene i Rennie Davis!

To trzeci brązowy medal w historii klubu, który w swoim dorobku posiada także medale zdobyte w 2019 i 2022 roku. Gdynianki mogą również poszczycić się imponującymi osiągnięciami na krajowych parkietach, sięgając mistrzostwa kraju trzynastokrotnie oraz triumfując dziesięciokrotnie w Pucharze Polski. Łączny dorobek klubu na krajowych parkietach to ponad 30 medali różnych odcieni.

Mistrzem Polski w sezonie 2023/2024 został zespół KGHM BC Polkowice, który triumfował w dwumeczu z PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.

• ikonaOpublikowano: 16.03.2024 20:33

Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

• ikonaZmodyfikowano: 16.03.2024 20:38
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz