Sport

W lipcu aktywnie zagramy na plaży. Znamy datę turnieju

zawodniczka grająca w siatkówkę plażową.

W lipcu aktywnie zagramy na plaży. Znamy datę turnieju. (fot. Jan Rusek)

Po wielu fantastycznych meczach, zaciętych akcjach i niesamowitych sportowych emocjach, które miały miejsce w ubiegłorocznym turnieju siatkówki Aktywna Plaża, z sentymentem wracamy do tamtych dni i ogłaszamy datę turnieju trzeciej edycji zawodów. W tym roku Aktywna Plaża odbędzie się przedostatni lipcowy weekend na gdyńskiej Plaży Śródmieście.

– Warto już dziś zanotować w kalendarzach datę 21-23 lipca, bo właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja naszego turnieju, który stał się obowiązkowym punktem dla wielu miłośników siatkówki plażowej – zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.
W poprzednich edycjach gdyńskich zawodów mogliśmy podziwiać siatkarskie umiejętności m.in. olimpijki z Rio Moniki Brzostek, multimedalistki Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Agnieszki Wołoszyn, zdobywcy Pucharu, Super Pucharu Polski, dwukrotnego Mistrza Polski Przemysława Stępnia czy Piotra Ilewicza mającego za sobą występy w rozgrywkach FIVB World Tour. To pokazało, jakim magnesem dla zawodników stał się nadmorski turniej w Gdyni.
– Minione edycje gdyńskich turniejów stały na bardzo wysokim sportowym poziomie i pokazały wszystkim, że w naszym mieście jest ogromny potencjał i głód na organizację tego rodzaju imprez. Dało nam to pokaźny zastrzyk energii i wielką dawkę motywacji, żeby iść za ciosem kontynuować organizację jednego z najlepszych turniejów siatkówki plażowej w Polsce – podsumowuje Brutel. – Naszym celem niezmiennie jest systematyczne rozwijanie naszych imprez sportowych, które rok rocznie przyciągają coraz więcej uczestników do Gdyni.
W zawodach rozegrane zostaną kategorii open kobiet i mężczyzn, a także U13 i U15 dziewcząt i chłopców. Regulamin imprezy, informacja o zapisach i nagrodach zostanie opublikowana w terminie późniejszym. Już dziś jedna kwarto zanotować sobie w kalendarzu termin 21-23 lipca 2023 r.

fot. Jan Rusek

  • ikonaOpublikowano: 23.05.2023 08:00
  • ikona

    Autor: Paweł Stasiak (p.stasiak@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.05.2023 10:31
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona