Sport

Zmodernizowane boisko przy SP 21 czeka na sportowców

Boisko wielofunkcyjne przy ul. Radtkego w Gdyni

Boisko wielofunkcyjne przy ul. W. Radtkego (fot. gdyniasport.pl)

Odebrano kolejną sportową inwestycję w Gdyni. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Jana z Kolna powstało wielofunkcyjne boisko, na którym można już rozgrywać mecze i trenować. Inwestycja zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdyni.

To znakomita wiadomość, że z nowego boiska uczniowie miejscowej szkoły podstawowej mogą korzystać od samego początku roku szkolnego. Cieszę się, że udało się tego dokonać.  Tym samym przeprowadziliśmy drugą już modernizację na terenie tej placówki – komentuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Boisko wielofunkcyjne przy ul. W. Radtkego (fot. gdyniasport.pl)

Inwestycja zrealizowana została w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020. Głównym celem projektu autorstwa Bartosza Gruszki było wykonanie nowej nawierzchni wielofunkcyjnego boiska, którego powierzchnia po modernizacji wynosi około 1490 m².
Kolejna gdyńska szkoły zyskała nowe, wielofunkcyjne boisko, z aż trzema polami do gry w piłkę siatkową. W przypadku "21" jest to szczególnie ważne, bowiem właśnie tu, w ramach klas sportowych, trenują przyszłe gwiazdy polskiej siatkówki. Jestem przekonany, że z nowego boiska cieszą się nie tylko młodzi sportowcy, ale wszyscy uczniowie tej szkoły  - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Boisko wielofunkcyjne przy ul. W. Radtkego (fot. gdyniasport.pl)

W ramach niej powstały trzy pola do gry w piłkę siatkową
. Boisko zyskało także 2 bramki, 4 kosze oraz elementy małej architektury. Odnowione zostały również piłkochwyty, na których zamocowano specjalne siatki zabezpieczające przed wypadnięciem piłki poza obiekt.
To już druga modernizacja tego intensywnie użytkowanego obiektu przyszkolnego. Przypomnijmy, że istniejące w tym miejscu boisko asfaltowe w 2006 roku otrzymało nawierzchnię z trawy syntetycznej i było jednym z pierwszych boisk ze sztuczną trawą w Gdyni. Tym razem modernizacja dotyczyła przekształcenia obiektu w wielofunkcyjne boisko poliuretanowe, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców wyrażonymi w wybranym do realizacji projekcie Budżetu Obywatelskiego – informuje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

Boisko wielofunkcyjne przy ul. W. Radtkego (fot. gdyniasport.pl)

Umowa na modernizację została zawarta z firmą AUTO-SPORT Sp. z o.o. spółka komandytowa Całkowity koszt inwestycji wyniósł 759 914,55 zł brutto.

  • ikonaOpublikowano: 18.09.2023 15:40
  • ikona

    Autor: Piotr Suchenia (p.suchenia@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 18.09.2023 15:48
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona