Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Szkolnictwo ponadgimnazjalne

Informator o gdyńskich szkołach ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Drodzy Absolwenci !


Z myślą o decyzjach, które w związku z wyborem dalszej ścieżki edukacji będziecie niebawem podejmowali, przygotowaliśmy dla Was informator zawierający  ofertę edukacyjną skierowaną do absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Przedstawione w informatorze charakterystyki szkół szczegółowo opisują prowadzone przez nie klasy, a także osiągnięcia i dostępne pozalekcyjne aktywności. Dokonywany przez Was obecnie wybór szkoły w dużej mierze będzie wpływał na Waszą późniejszą drogę zawodową i rozwój przyszłej kariery. Wiemy, że nie są to łatwe decyzje, dlatego zachęcamy, abyście przedyskutowali je z rodzicami, z nauczycielem, wychowawcą lub ze specjalistą z poradni psychologiczno-pedagogicznej, który pomoże Wam w dokonaniu wyboru zgodnego z Waszymi aspiracjami i zainteresowaniami.

Oferta gdyńskich szkół jest wszechstronna i różnorodna, a co najważniejsze – dostosowana do oczekiwań młodzieży oraz potrzeb stale zmieniającego się i wymagającego rynku pracy.  Jesteśmy przekonani, że każdy z Was znajdzie w gdyńskiej szkole klasę o wymarzonym profilu i zawodzie, w której nauka będzie kolejnym szczeblem do realizacji planu, jakim jest zdobycie upragnionego zawodu. Niech dalszy rozwój będzie nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel.
          
Zachęcamy do lektury informatora i życzymy każdemu z Was trafnych wyborów i decyzji.