Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
Co nowego

Oryginalny nocleg #wGdyni 2

Kolaż zdjęć, od lewego górnego zgodnie z ruchem wskazówek zegara: Hotel Nadmorski, Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, Mercure Gdynia Centrum. Źródło: materiały prasowe

Kolaż zdjęć, od lewego górnego zgodnie z ruchem wskazówek zegara: Hotel Nadmorski, Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, Mercure Gdynia Centrum. Źródło: materiały prasowe

Oferta noclegowa miasta jest bardzo bogata – każdy znajdzie coś na miarę swoich oczekiwań i budżetu. Jednak wybierając się do Gdyni, warto zatrzymać się w miejscu niebanalnym – z ciekawą historią, unikalnym klimatem i duszą.


Zapraszamy na drugą część naszego miniprzewodnika po najbardziej oryginalnych miejscach noclegowych. W pierwszym odcinku pisaliśmy raczej o kameralnych lokalizacjach z ciekawą historią. Dziś przedstawiamy większe obiekty, z których każdy ma inne, wyjątkowe atuty.

Hotel Nadmorski

Hotel Nadmorski, źródło: materiały prasowe

Nie da się zamieszkać bliżej plaży. Jak wskazuje sama nazwa hotelu, mieści się on nad samym morzem. Po przejściu 100 metrów goście znajdą się na kameralnej plaży przy bulwarze Nadmorskim, a idąc dalej bulwarem, dojdą po chwili do cienkiej wstęgi dzikiej plaży prowadzącej pod zarośnięty gęstym lasem klif redłowski. Tu zaczyna się jeden z najstarszych w Polsce, bo utworzony już w 1938 roku, rezerwat przyrody Kępa Redłowska. To teren bogaty w faunę, florę i historię, gdyż jest usiany zabytkowymi umocnieniami – okopami, bunkrami i działami baterii artyleryjskiej obrony wybrzeża.

Jeśli zaś po wyjściu z Hotelu Nadmorskiego i zejściu na bulwar skręcimy w lewo, po przejściu kilometra dojdziemy do większej plaży Śródmieście, gdzie na szerokości 200 metrów zorganizowano strzeżone kąpielisko, a na plażowiczów czekają restauracje, puby, boiska do siatkówki i atrakcje dla dzieci.

Wysokiej klasy, czterogwiazdkowy hotel dysponuje komfortową bazą noclegową. To 90 jedno- i dwuosobowych pokoi. Jest tam także doskonale zorganizowane, nowoczesne i wielofunkcyjne centrum konferencyjne na 400 osób. Warto podkreślić, że to miejsce przyjazne również dla zwierząt domowych.

Hotel stawia na aktywny wypoczynek. Jest tu siłownia oraz sprzęt do aktywnego wypoczynku, jak rowery i kije do nordic walking oraz hotelowy Instytut Genesis oferujący m.in. fizjoterapię, personalne treningi, catering dietetyczny czy biokosmetykę. Wachlarz atrakcji dopełnia kuchnia z morskim charakterem w Restauracji Strefa Nadmorska, a także bardzo bogaty wybór ofert specjalnych dostosowanych do każdej pory roku, gdyż to dobre miejsce na każdy sezon. Warto zapoznać się z ofertą, zaglądając na stronę www.nadmorski.pl.

A jeśli wybierając miejsce na nocleg i wypoczynek, kierujecie się rekomendacjami znanych i lubianych, to pozostawione przez nich wpisy powinny Was przekonać.

Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront

Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, materiały prasowe

To kolejny hotel w mieście, który może pochwalić się czterema gwiazdkami oraz bliskością morza. Z tą jednak różnicą, że po wyjściu z hotelu już po kilku krokach znajdziemy się nie na plaży, a w nowej przystani jachtowej Marina Yacht Park, gdzie cumują liczne łodzie.

To prężnie rozwijająca się część ścisłego centrum Gdyni z nowoczesną, wielkomiejską zabudową oraz pomnikiem inżyniera Tadeusza Wendy, budowniczego gdyńskiego portu. Zatrzymując się w tym miejscu, najlepiej poczujemy portowo-stoczniowy charakter nowoczesnego miasta – polskiego okna na świat. Z okien i tarasu hotelu można podziwiać nie tylko rozległą panoramę morską z linią Półwyspu Helskiego na horyzoncie, ale i przyglądać się wpływającym i wypływającym oraz zacumowanym w porcie statkom, majestatycznym żurawiom i zabytkowym, zbudowanym w stylu modernizmu portowym chłodniom.

Stąd jest również najbliżej do flagowych atrakcji morskich Gdyni usytuowanych przy nabrzeżu Pomorskimmolo Południowym – okrętu-muzeum ORP „Błyskawica”, żaglowca „Dar Pomorza”, Akwarium Gdyńskiego i klubów żeglarskich.

W hotelu znajduje się 200 nowocześnie wyposażonych, ekskluzywnych pokoi, restauracja z ogródkiem i bar z kominkiem, centrum fitness, sala bankietowa i weselna oraz centrum konferencyjne o łącznej powierzchni 1100 m2.

www.courtyardgdynia.com.pl

Mercure Gdynia Centrum

Mercure Gdynia Centrum, materiały prasowe

Myślisz o hotelu Mercure Gdynia Centrum i widzisz oczyma wyobraźni czerwony dywan i gwiazdy polskiego kina. To chyba najbardziej filmowy polski hotel, miejsce od lat związane z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych.

Tu odbywają się liczne spotkania w ramach festiwalu, tu mieszkają festiwalowi goście, a w hotelowych podziemiach znajduje się kultowy klub Nautica, ochrzczony przez artystów „Piekiełkiem”. Tam odbywają się owiane legendą imprezy bohemy. Na zakończenie kinematograficznego święta od hotelu aż do głównego wejścia do Teatru Muzycznego wiedzie obowiązkowy na filmowych festiwalach czerwony dywan, po którym dostojnie kroczą gwiazdy – aktorki i aktorzy, reżyserzy, producenci filmowi, jurorzy, zmierzając na galę rozdania nagród FPFFZłotych i Srebrnych Lwów. To moment, dla którego do Gdyni zjeżdżają fotoreporterzy i łowcy autografów z całego kraju.

Jeśli podczas pobytu w Gdyni chcecie poczuć magię polskiego kina, to hotel Mercure Gdynia Centrum będzie idealnym miejscem. Zwłaszcza jeden z filmowych pokoi – „Na czerwonym dywanie”, urządzony w kinematograficznym klimacie z widokiem na morze.

Tuż obok hotelu znajdują się liczne instytucje kultury, jak Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Gdyńskie Centrum Filmowe, Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej.

W hotelu są 294 pokoje, w tym 150 z panoramicznym widokiem na Zatokę Gdańską. Na gości czekają też inne atrakcje: basen, sauny i bogata oferta gastronomiczna restauracji Winestone, która serwuje kuchnię międzynarodową na „les planches” – kamiennych deskach rodem z najmodniejszych francuskich restauracji – oraz wyselekcjonowane przez sommelierów wina z całego świata.

Przed przyjazdem warto odwiedzić stronę hotelu Mercure Gdynia Centrum.

  • ikonaOpublikowano: 13.08.2021 15:00
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 16.08.2021 09:45
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona

Zobacz także

Najnowsze