Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
Co nowego

Smak szczęścia. Nowy przewodnik po Gdyni

Poczuj smak szczęścia. Nowy przewodnik po Gdyni!

Poczuj smak szczęścia. Nowy przewodnik po Gdyni!

Jakie są największe atrakcje Gdyni? Czy da się ją zwiedzić w jeden lub dwa dni? Jakie lokalne wydarzenia warto zapisać sobie w kalendarzu? Nowy „Przewodnik po Gdyni” to prawdziwe kompendium wiedzy, nie tylko dla turystów!


Tegoroczny „Przewodnik po Gdyni” to kolejne opracowanie w ramach serii nowych wydawnictw promujących miasto. Publikacja została przygotowana w języku polskim i angielskim. Jest dostępna w dwóch wersjach interaktywnych: na urządzenia mobilne oraz w wersji desktop (do wyświetlania na ekranie komputera). Klikając wybrany odnośnik, czytelnik przeniesie się bezpośrednio na stronę www, profil na Facebooku czy miejsce w Google Maps.

Elektroniczna forma przewodnika to jednak nie wszystko. Wkrótce zostanie wydana również jego drukowana wersja. Będzie ona liczyć 84 strony.

- „Przewodnik po Gdyni” to kolejna pozycja z nowej serii wydawnictw promujących miasto. Polecamy w nim największe gdyńskie atrakcje, ale też mniej znane symbole morskiej Gdyni i mnóstwo ciekawostek, które pozwolą spojrzeć na miasto świeżym okiem. Nie mogło zabraknąć informacji o kaszubskich korzeniach Gdyni i o okrętach na lądzie, czyli perłach gdyńskiego modernizmu. Gdynia to także kilometry pięknych, piaszczystych plaż oraz wspaniałe tereny leśne, które stanowią 46% jej powierzchni, i aż cztery rezerwaty przyrody, dlatego w sposób szczególny zachęcamy do aktywnego korzystania ze ścieżek edukacyjnych, wytyczonych szlaków pieszych i rowerowych czy odwiedzenia Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.  


Poczuj smak szczęścia!


Z przewodnika warto skorzystać zarówno wtedy, gdy Gdynię odwiedzamy tylko podczas weekendu ("Odkryj Gdynię w jeden lub w dwa dni"), jak i wtedy, gdy zdecydujemy się pozostać w mieście z morza i z marzeń na dłużej. To kompletny poradnik, dzięki któremu możemy poznać najciekawsze lokalne atrakcje, wydarzenia, ludzi oraz miejsca.


Gdynia - tu chce się żyć!


Dowiedz się, dlaczego gdynianie są najbardziej zadowoleni z miasta, w którym żyją! Gdynia to miasto dla wszystkich. Swoje miejsce znajdą tu zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się czy z niepełnosprawnościami.


Natura na wyciągnięcie ręki


Dzięki swojemu położeniu Gdynia jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym zarówno dla miłośników piaszczystych plaż, strzelistych klifów, jak i leśnych szlaków wędrownych i rowerowych. Różnorodne ukształtowanie terenu sprawia, że z jednej strony mieszkańcy mają dostęp do Morza Bałtyckiego, a z drugiej - do morenowych wzniesień, które do złudzenia przypominają te z typowo górskich terenów na południu Polski. 


Bądź naszym gościem


Na szczególną uwagę odwiedzających Gdynię zasługuje rozdział „Bądź naszym gościem”. Co warto wiedzieć jeszcze przed przyjazdem? Jak dojechać do Gdyni i jak się po niej przemieszczać? Gdzie się zatrzymać? A gdzie wybrać się na zakupy? Na wszystkie te pytania mamy gotową odpowiedź.


Przewodnik po Gdyni. Spis treści:

 1. Odkryj Gdynię w jeden lub w dwa dni (s. 4)
 2. TOP 12. Wybrane atrakcje Gdyni (s. 9)
 3. Zapisz w kalendarzu (s. 12)
 4. Natura na wyciągnięcie ręki (s. 16)
 5. Miejsca ze smakiem (s. 19)
 6. Ludzie i miejsca (s. 23)
 7. Po pierwsze – jakość życia (s. 27)
 8. Tu się robi biznes (s. 32)
 9. Bądź naszym gościem (s. 36)
 10. Mapa - TOP 12 (s. 40)

/storage/uzytkownicy/p.jaloszewski@gdynia.pl/2021/2021-03-03 Poczuj smak szczescia/PrzewodnikGdynia_Desktop PL 05-03-2021 v1.pdf

 • ikonaOpublikowano: 18.03.2021 10:17
 • ikona

  Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 14.05.2021 14:49
 • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona

Najnowsze