Sport

Night Run Gdynia

Night Run Gdynia

ikona Zerstörer ORP Błyskawica - Gdynia, al. Jana Pawła II / Nabrzeże Pomorskie / Basen Prezydenta

Bulwar Nadmorski - Gdynia, Bulwar Nadmorski

Plaża Gdynia Śródmieście - Gdynia, plaża miejska

Skwer Kościuszki - Gdynia, Skwer Kościuszki

ikona Sport

ikona Wstęp wolny

Pierwszy weekend sierpnia w Gdyni tradycyjnie już należeć będzie do triathlonistów, którzy zjadą do „miasta z morza i marzeń” nie tylko z całej Polski, ale i z najdalszych zakątków świata. Swoje „pięć minut” będą mieli też biegacze, dla których w piątkowy wieczór, 4 sierpnia organizatorzy zaplanowali Night Run Gdynia.


Night Run
zawita do Gdyni po raz drugi, a w tym roku odbył się już w Warszawie, gdzie towarzyszył zawodom Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Obie te imprezy wyróżniały atrakcyjne trasy, nocna pora rozgrywania biegu i wyjątkowa oprawa wizualna mety z kolorowymi światłami, laserami, muzyką i głośnym dopingiem kibiców. Nie inaczej będzie 4 sierpnia w Gdyni, gdzie dodatkowo meta zlokalizowana jest na samym środku gdyńskiej Plaży Śródmieście.

Night Run Gdynia ruszy o godz. 22:00 i odbędzie się na dystansie 5 km. Znana jest już trasa zawodów. Biegacze wystartują tuż przy ORP Błyskawica i Darze Pomorza, by następnie po okrążeniu Skweru Kościuszki pobiec wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Na jego końcu trasa zawraca i prowadzi długą prostą tuż przy morzu, aż do samej mety na plaży.

W pakiecie startowym Night Run Gdynia każdy biegacz otrzyma latarkę czołową, a na mecie – pamiątkowy medal. Chętni będą mogli dokupić oficjalną koszulkę zawodów, która będzie dostępna w sklepiku Enea IRONMAN Gdynia.

Rejestracja na bieg jest już zakończona.
Więcej informacji na stronie ironmangdynia.pl.

ikona