Zdrowie

15. edycja Moto Safety Day

 15.edycja Moto Safety Day w Gdyni (mat. organizatorów)

ikona Polanka Redłowska - -

ikona Zdrowie

ikona Wstęp wolny

Wydarzenie Moto Safety Day już od 15 lat promuje kulturę motoryzacyjną, bezpieczeństwo na drodze oraz poszanowanie środowiska naturalnego. W ostatnich latach istotnym aspektem wydarzenia jest elektromobilność w kierunku dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu.
 
Teren wydarzenia będzie podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz elektromobilnością. Strefy będą dostosowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego, z dużą dawką edukacji, zabawy, konkursów i muzyki. Ważnym aspektem Moto Safety Day będzie zaprezentowanie zaawansowanych systemów w samochodach zmniejszających ryzyko wypadku. Prezentowane modele pojazdów marki Volkswagen oraz BMW wezmą udział w pokazach partnerstwa na drodze, zaś pojazdy elektryczne wskażą na rozwijające się  kierunki ekologii połączonej z mobilnością. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będą także dostępni eksperci z LOTOS Niebieski Szlak.

Istotnym elementem imprezy będzie promocja bezpiecznych fotelików dla dzieci, prawidłowe dopasowanie do wagi i wieku dziecka, połączone z prawidłowym montażem w samochodzie. Jednym z elementów edukacji będzie także promowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Na dzieci czekają liczne gry, konkursy i zabawy edukacyjne w tym zakresie.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotuje miasteczko ruchu drogowego – tor z alkogoglami oraz stoisko edukacyjne. Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy u ratowników na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratowników z Pomorskiego WOPR.
 
Wśród wielu atrakcji znajdą się m.in.:
 • pokaz symulujący wypadek drogowy z udziałem wszystkich służb ratowniczych uświadamiający skutki brawury i braku wyobraźni na drodze,
 • symulator dachowania,
 • waga przeciążeniowa demonstrująca masę chwilową przedmiotu lub człowieka podczas zderzenia przy prędkości 50 km/h,
 • auta elektryczne dla dzieci,
 • liczne konkursy i edukacja w strefach partnerów.
Atrakcją wydarzenia będzie zapewne motocykl biorący udział w wyścigu -  Drag Racing Team 1/4 mile, zbudowany przez Wiśnia Motors. Będzie to także okazja do rozmów o bezpieczeństwie w sportach motorowych. Motocykliści pod okiem Tomka Kulika, instruktora doskonalenia jazdy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń w aspekcie bezpiecznej jazdy oraz zyskania wiedzy w zakresie doskonalenia techniki jazdy. W tym roku odbędzie się także pokaz bezpieczeństwa na wodzie z udziałem ratowników Pomorskiego WOPR.
 
Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert wieczorny – wystąpi Hiszpan w gorących latynoskich rytmach -  Moises Bethencourt. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.
Dla uczestników wydarzenia będą dostępne Food Trucki.
 
Partnerami Głównymi Moto Safety Day 2020 Bank BNP Paribas, Grupa ENERGA i Grupa LOTOS.
 
Do zobaczenia w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej, 22 sierpnia (sobota) od godz. 11.00!
 
Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z obowiązującymi warunkami sanitarno-epidemicznymi, w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni.
 
Więcej informacji:
https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday
http://motosafetyday.pl/

 • ikonaOpublikowano: 03.08.2020 15:00
 • ikona

  Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 03.08.2020 15:05
 • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona