Znaleziony / poszukiwany

WSKAZÓWKI DLA OSÓB ADOPTUJĄCYCH PSA ZE SCHRONISKA

Brązowy pies o imieniu Segal

Pies do adopcji // fot. OTOZ Animals Ciapkowo

15.05.2014 r.

Wielu z nas zastanawia się nad adopcją psa ze schroniska. Chcemy poprawić jego los, dać odrobinę miłości i nowy dom, lecz musimy pamiętać, że zwierzę to nie zabawka i jesteśmy za nie odpowiedzialni.

Przed zaadoptowaniem psa musimy zadać sobie kilka kluczowych pytań, takich jak:
Czy wolę szczeniaka, czy dorosłego psa? Czy będę miał czas na spacery? Czy zabiorę czworonoga na urlop? Czy jestem w stanie zapewnić mu odpowiednie jedzenie oraz - w razie potrzeby – pomoc weterynaryjną? Te oraz wiele innych pytań nasuwa się nam przed podjęciem decyzji o adopcji. Kiedy już podejmiemy decyzję o tym, że jesteśmy gotowi na ten krok, możemy zacząć poszukiwania.

Na stronie schroniska można znaleźć aktualne ogłoszenia o pupilach poszukujących domu.
Pies do adopcji // fot. OTOZ Animals Ciapkowo
Jeśli wybraliśmy już psa, którego chcemy adoptować, kolejnym krokiem jest kontakt ze schroniskiem, które przedstawi nam ankietę dotyczącą adopcji. Na podstawie zawartych w niej pytań lepiej uda się dopasować pupila do naszych potrzeb i stylu życia.

Po zdecydowaniu się na adopcję, jedną z najważniejszych rzeczy jest spędzenie czasu z wybranym psem - zanim jeszcze zabierzemy go do domu. Dlatego właśnie, po rozpatrzeniu ankiety, pracownik schroniska skontaktuje się z nami, aby umówić nas na spacer. Spacer powinien odbyć się w towarzystwie wszystkich domowników, którzy będą zamieszkiwać ze zwierzakiem. Na taki spacer najlepiej wybrać się kilka razy, abyśmy dobrze poznali nowego członka naszej rodziny i żeby dać taką samą możliwość psu.

Jeśli będziemy przekonani, że to odpowiedni zwierzak, a pracownicy schroniska będą pewni, że oddają psa w dobre ręce, możemy podpisać umowę adopcyjną. Od tej chwili stajemy się oficjalnymi opiekunami psa. 
 
 
Aby adoptować psa w gdyńskim schronisku „Ciapkowo” zapraszamy do odwiedzenia strony www.ciapkowo.pl

Pies do adopcji // fot. OTOZ Animals Ciapkowo

Wstecz