Pakiety turystyczne

Odetchnij w Gdyni aktywnie

kolaż zdjęć: morsowanie, nordic walking, sup

Odetchnij w Gdyni aktywnie / fot. E. Kuszelnicka / fot. P. Lewinowicz / fot. SUP Baza

Odetchnij w Gdyni aktywnie – to pakiet skierowany do osób oczekujących od nadmorskiego wypoczynku sportowych atrakcji. Aktywność ruchowa jest niezmiernie ważnym elementem profilaktyki zdrowia, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy mniej przebywamy na zewnątrz. Dlatego powinniśmy zadbać o swój aktywny wypoczynek, szczególnie na świeżym powietrzu.

  • Morsowanie pod okiem doświadczonego opiekuna ze stowarzyszenia „Morsy Gdyńskie” (bezpłatne).


Czym jest morsowanie? To zimowe kąpiele, które mogą być odskocznią od rutynowych obowiązków, ale przede wszystkim to forma rekreacji, polegająca na krótkotrwałym zanurzaniu się w wodzie na 2-3 minuty w niskich temperaturach (poniżej 5 stopni Celsjusza). Zimowe kąpiele to świetna rozrywka, dawka pozytywnej energii i moc zdrowia w jednym.
 
Jak się przygotować?
Każdy, kto ma chęć morsować powinien być odpowiednio przygotowany do kąpieli. Ważnym wyposażeniem morsa na kąpiel są:
- kąpielówki,
- ręcznik,
- buty neoprenowe,
- czapka,
- termos z gorącym napojem,
- dobry humor i pozytywne nastawienie :)
 
Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem „Morsy Gdyńskie”.
 
Kiedy i gdzie:
W każdą sobotę o godz. 12. Spotkanie w Chatce Morsów, która mieści się na końcu Bulwaru Nadmorskiego (za restauracją Barracuda, na wysokości Polanki Redłowskiej).
 
Jak skorzystać z oferty?
Aby skorzystać z zimnej kąpieli pod okiem opiekuna z „Morsów Gdyńskich”, podaj hasło kampanii „Odetchnij w Gdyni”, nazwę hotelu, w którym się zatrzymałeś i numer rezerwacji. Doświadczony mors udzieli wszystkich wskazówek dotyczących bezpiecznej kąpieli w Bałtyku.
 
 
  • Nadmorski trening nordic walking z instruktorem - Krzysztofem Walczakiem, instruktorem nordic walking od 2009 roku, dwukrotnym mistrzem Polski juniorów w biegach średnich i koordynatorem kursów instruktorskich (bezpłatne).

Nordic walking to aktywność polegająca na marszu z kijkami. Zaletą tej formy aktywności jest to, że może ją uprawiać niemal każdy. Nordic walking w pozytywny sposób wpływa na całe ciało. Chodzenie z kijkami aktywuje aż 90% mięśni w naszym ciele, podczas gdy zwykły spacer wprawia w ruch zaledwie 40-50%. Przyczynia się do szybszego spalania kalorii, a co za tym idzie – do utraty wagi. Chodzenie z kijkami również wpływa pozytywnie na układ krążeniowy, skutecznie obniżając poziom cholesterolu. Nie ukrywajmy, że ta forma aktywności poprawia również samopoczucie. Po spacerze z kijkami, za sprawą wyższego poziomu endorfin, czujemy się pełni energii. To jednak nie koniec plusów. Jak każda aktywność, nordic walking podnosi naszą kondycję i wytrzymałość. 
 
Jak się przygotować?
Do rozpoczęcia treningu nordic walking potrzebny jest odpowiedni strój, czyli: wygodne buty i sportowa odzież. Ewentualnie mogą przydać się także rękawiczki, jeśli dłonie są podatne na otarcia lub gdy na zewnątrz panuje niska temperatura. Można również zaopatrzyć się w pas biodrowy z kieszeniami na butelkę z wodą lub niewielki plecak. Nie zapomnij o krokomierzu, który poinformuje o przebytym dystansie i spalonych kaloriach.
 
Podczas nadmorskiego treningu, opiekun grupy dokładnie poinstruuje zarówno początkujące, jak i już bardziej doświadczone osoby. Przybliży prawidłową technikę chodu, a także dobierze odpowiednie kije do nordic walking. Tego rodzaju sport nie wymaga uprzedniego przygotowania treningowego. Warto jednak pamiętać o podstawowym rozciąganiu się przed oraz po aktywności.
 
Kiedy i gdzie:
Spacery z instruktorem Nordic Walking - począwszy od 17 stycznia w każdą środę o godzinie 18:00 zbiórka na parkingu przy Skwerze Arki.


Jak skorzystać z oferty?
By móc skorzystać z oferty, na miejscu podaj trenerowi hasło „Odetchnij w Gdyni”, nazwę hotelu, w którym się zatrzymałeś i numer rezerwacji. Jeśli chcesz skorzystać z treningu nordic walking pod okiem doświadczonego opiekuna, nie potrzebujesz mieć ze sobą kijków - na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu.

  • Surf-spacer na desce SUP po zatoce, wypłynięcie z instruktorem (bezpłatne).

Pływanie na desce SUP, czyli wiosłowanie na stojąco. To aktywność przeznaczona absolutnie dla każdego bez względu na wiek i stan zdrowia. Obecnie SUP jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportów wodnych w Polsce i na świecie. Nauka pływania na niej jest stosunkowo prosta i szybka, a przy tym sprawia szalenie dużo satysfakcji. SUP BAZA „Orłowo przy plaży” to pierwsza w Polsce szkoła pływania na desce SUP, akredytowana przez Academy of Surfing Instructors (ASI), prowadzona przez certyfikowanych instruktorów. Wszystkie zajęcia odbywają się na akwenie w Gdyni-Orłowie, który jest jednym z najpiękniejszych na świecie, w naturalny sposób stworzony do pływania na desce SUP. Klif, molo, łagodne zejście, piaszczysta plaża i dno, szeroki pas zieleni – to wszystko sprawia, że surf-spacer jest nie tylko bezpieczny, ale i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Jak się przygotować?
Zanim wejdziesz na deskę SUP upewnij się, że masz odpowiednio dobrany i skompletowany sprzęt (sprawdzaj go zawsze przed wejściem na wodę):
- kamizelkę,
- wiosło,
- smycz,
- statecznik (fin).

Ze względów bezpieczeństwa powinieneś już umieć pływać wpław. Zawsze, bez względu na umiejętności i doświadczenie pływackie, powinieneś posiadać kamizelkę ratunkową/asekuracyjną, którą powinieneś dobrać według swojej wagi. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze. W zależności do akwenu, na którym będziesz pływał powinieneś dobrać odpowiednią smycz, która uniemożliwi desce odpłynięcie po wywrotce. Kolejnym kluczowym elementem wyposażenia jest wiosło, które powinna cechować odpowiednia waga, wielkość, jak i wygięcie „pióra”. Dobry fin z prostym systemem pozwalającym łatwo go zamontować w skrzynce to podstawa. W orłowskiej SUP Bazie do dyspozycji gości jest zawsze najlepszy i tylko sprawdzony sprzęt.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zachęcamy do kontaktu z Sup Bazą „Orłowo przy plaży” orlowoprzyplazy.supbaza.pl

Kiedy i gdzie:
W każdą niedzielę o godz. 11. Spotkanie organizacyjne odbędzie się o godz. 10:45 w Sup Bazie przy ul. Balladyny 3.

Jak skorzystać z oferty?
Aby skorzystać z aktywności na desce SUP pod okiem profesjonalnego instruktora ze Stowarzyszenia „Orłowo przy plaży”, podaj hasło kampanii „Odetchnij w Gdyni”, nazwę hotelu, w którym się zatrzymałeś i numer rezerwacji. Możesz również zarezerwować trening na desce SUP na stronie: orlowoprzyplazy.supbaza.pl. W formularzu rezerwacyjnym wybierz niedzielę godz.11, a na samym końcu w okienku „Wpisz KOD”, podaj hasło: „Odetchnij w Gdyni”.


Partnerami akcji „Odetchnij w Gdyni” są obiekty:

- Hotel Antares***
- Hotel Baltic**
- Hotel Courtyard by Mariott Gdynia Waterfront****
- Hotel Dom Marynarza**
- Hotel Gdynia Boutique***
- Hotel Jakubowy***
- Hotel Mercure Gdynia Centrum***
- Hotel Morski***
- Hotel My Story Gdynia****
- Hotel Nadmorski****
- Hotel Quadrille Relais & Chateaux*****
- Hotel Różany Gaj****
- Hotel Willa Lubicz***
- Longstay Premium Apartments
- Mały Żagiel

Odetchnij w Gdyni i zarezerwuj nocleg w najlepszej cenie bezpośrednio w obiekcie!

WAŻNE! Pakiety obowiązują w miesiącach grudzień 2023 - marzec 2024 i można je ze sobą dowolnie łączyć. Aby móc aktywować ofertę, potrzebujesz potwierdzenia (numeru rezerwacji) wykupionego noclegu w hotelu w Gdyni, który jest partnerem akcji „Odetchnij w Gdyni”.

  • ikonaOpublikowano: 21.12.2023 10:00
  • ikona

    Autor: Estera Grubert (e.grubert@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.01.2024 12:52
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona