1005 (605) 2011-06-03 - 2011-06-09

Automobil Klub Morski zaprasza na 75. urodziny

Automobil Klub Morski Klub Obywatelski w Gdyni ma już 75 lat. W związku z tym zaprasza 4 czerwca 2011 r., w godz. od 12.00 do 16.00, wszystkich mieszkańców Gdyni na Skwer Kościuszki, gdzie będzie można m.in. zobaczyć pojazdy zabytkowe, wyścigowe i rajdowe, pokazy jazdy na gokartach wyczynowych, pokazy bezpiecznej jazdy, pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego. Będą też quizy i konkursy dla dzieci i młodzieży. Dzieci przybyłe z opiekunami będą mogły sprawdzić swoje umiejętności w jeździe gokartem.
Warto przy okazji dodać, że członkami Klubu było już około 15 tysięcy osób. Klub ma na swoim koncie 125 tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski we wszystkich dziedzinach sportu motorowego, przeszkolił kilka tysięcy kierowców, a w latach powojennych również woźniców i rowerzystów. Organizuje imprezy sportowe rangi ogólnopolskiej, szkolenia i konkursy z zakresu ratownictwa drogowego itp. W barwach Klubu startowali między innymi znani zawodnicy: Włodzimierz Groblewski, Mario Graziani, Andrzej Jaroszewicz, Andrzej Lubiak, Andrzej Szulc, Michał Kulikowski, Krzysztof Hołowczyc, Tadeusz Myszkier.
Honorowy Patronat nad obchodami 75-lecia objął Wiceminister Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.