1024 (624) 2011-10-21 - 2011-10-27

Zostań wolontariuszem w schronisku

Wszystkich, którzy kochają zwierzęta, a z różnych powodów nie mogą posiadać w domu pieska lub kota i chcą pomóc w opiece nad zwierzakami, zapraszamy do gdyńskiego schroniska OTOZ Animals „Ciapkowo". Wolontariat to świetna okazja do tego by pomóc w opiece nad mieszkańcami gdyńskiego „Ciapkowa", a także aktywnie spędzić czas wolny.
Aby zostać wolontariuszem trzeba:
- mieć ukończone osiemnaście lat,
- wypełnić w dwóch egzemplarzach umowę wolontariatu (do ściągnięcia na stronie www.ciapkowo.pl) i przyjść z nią do schroniska.
Jeżeli osoba jest niepełnoletnia, ale ma skończone 15 lat, musi zabrać swojego prawnego opiekuna do schroniska i razem z nim podpisać umowę (opiekun podpisuje zezwolenie).
Pracownicy OTOZ Animals „Ciapkowo" pracują od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 - 17.00, w soboty od 11.00 do 16.00 oraz niedziele od 11.00 do 15.00.
Potrzeba wolontariatu jest bardzo duża, gdyż aktualnie przebywa w „Ciapkowie" ok. 300 psów i 150 kotów, które czekają na choćby odrobinę uwagi i kontaktu z człowiekiem. Psy nie mogą doczekać się wyjścia na spacer a koty, szczególnie te najmłodsze, wręcz domagają się pieszczot.
Można także wziąć udział w „Akademii Bystrego Ciapka". Zajęcia prowadzone są przez treserów - we wtorki o godz. 16.00, a w soboty o godz. 10.00. Główny cel to socjalizacja szczeniąt. Więcej informacji o projekcie na stronie www.dobrezwierzeta.pl.
Jeśli nie możesz poświęcić czasu na przyjście do schroniska, a chciałbyś w jakiś sposób wesprzeć porzucone, bezdomne zwierzęta, to ciekawą inicjatywą są zbiórki na rzecz schroniska organizowane np. przez uczniów w szkołach. Wielu z was na pewno ma w domu niepotrzebne koce, szmatki, stare ciuchy, pościele (bez pierza). Teraz, gdy zbliża się zima i nastaną mrozy, dla zwierząt będą wręcz niezbędne.
Czworonogi doceniają każdy gest skierowany w ich stronę i potrafią okazać wielką wdzięczność za podarowanie im namiastki domowego ciepła.  

ikona