1025 (625) 2011-10-28 - 2011-11-03

Rośnie nowe Wzgórze

Już pewne - za niespełna dwa lata, we wrześniu 2013 r. - Gdynia będzie miała największą w Trójmieście i jedną z największych w Polsce galerii handlowych. To Centrum Handlowe Wzgórze, którego inwestorem jest firma Mayland Real Estate sp z o.o., która poprowadzi proces rozbudowy i operacyjne zarządzanie obiektem.

Pewność realizacji tego projektu wynika z gwarancji finansowania go kredytem 137 mln Euro przez dwa polskie banki: Pekao S.A. oraz BZ WBK S.A.

Centrum Wzgórze, to nowe miejsca pracy - zarówno podczas budowy, jak i po jej zakończeniu. Centrum handlowe w szczycie prac będzie budowało ponad 600 osób, a pracę znajdzie w nim docelowo ok. 1,5 tys. (teraz pracuje ok. 300).

Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 000 m2 GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów i punktów gastronomicznych oraz kino. Grupę głównych najemców reprezentują m.in. Real, Grupa Inditex i Alshaya, C&A, NewYorker, Helios, RTV Euro AGD. Podpisane są już umowy na wynajęcie 70 % powierzchni handlowej i rezerwacji dalszych 10% powierzchni.

Yann Guen - wiceprezes zarządu Mayland RE deklaruje, że firma uczyni wszystko, żeby budynek jak najbardziej wtapiał się w otoczenie i nie stanowił rany w okolicznej przyrodzie. Dla przykładu - elewacja kompleksu, przy użyciu nowych technologii, ma zmieniać swą kolorystykę w zależności od pór roku.