1055 (655) 2012-06-15 - 2012-06-21

Sukcesy pływaków Delfina

Najmłodsi pływacy Sekcji Pływackiej KS Delfin Gdynia święcili swoje sukcesy w Gdańsku i Kościerzynie. Na gdańskiej pływalni odbyły się Ogólnopolskie Zawody pn. „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie". Gdyńscy 9 i 10 latkowie zdobyli 10 medali osiągając bardzo dobre rezultaty na swoich dystansach.
Na podium stawali: Apollonia Greinke (1 i 2 miejsce), Michał Janczak (2 miejsce), Klaudia Kwaśniewska (2 miejsce), Karolina Mroczkowska (3 miejsce), Kornel Przyborowski (2 miejsce), Zuzanna Przybyłowicz (3 miejsce), Nikola Pyzalska (1 i 2 miejsce) oraz sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem dowolnym (1 miejsce).
W Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Dzieci 10 - 11 lat. Zawody rozegrano w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski Dzieci. Najmłodsi zawodnicy trenerów: Przemysława Czoków oraz Artura Ziniewicza zdobyli 7 medali. Tytuł mistrzyni naszego województwa zdobyła 10 - letnia Nikola Pyzalska na dystansie 50 m stylem klasycznym. Wynik jaki uzyskała jest aktualnie 13 rezultatem w Polsce. Nikola stawała na podium jeszcze na dystansie 100 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem dowolnym (3 miejsce). W kategorii 11 - latków mistrzem województwa pomorskiego został Damian Partyka ( 100 m stylem klasycznym). Oprócz wymienionych zawodników w Kościerzynie na podium stanęła Apollonia Greinke (2 miejsce) oraz sztafeta chłopców 11 - letnich (Partyka, Sienkiewicz, Bielawa, Majer).
***
Doskonale zaprezentowali się pływacy Delfina zdobywając 35 medali podczas Memoriału Stanisława Uby - w przeszłości aktywnego działacza i prezesa Pomorskiego Związku Pływackiego. Ogólnopolskie zawody w Lęborku zgromadziły na starcie 300 zawodników z 14 klubów pływackich. Najlepszym zawodnikiem mitingu został Mateusz Arndt, zawodnik trenera Przemysława Czoków uzyskał najwartościowszy wynik na 100 m stylem grzbietowym. W kategorii młodzików 13 - letnich najlepszy okazał się podopieczny trenera Artura Ziniewicza, Kacper Kurasz.
Pozostali gdyńscy pływacy systematycznie zajmowali medale poprawiając swoje rekordy życiowe. Na podium stawali: Karolina Arkuszewska, Agata Biernacka, Piotr Bradtke, Marta Czerwińska, Alicja Grudnowska, Mikołaj Janczak, Mateusz Konopka, Kacper, Kunz, Michał Laskowski, Magda Małyga, Błażej Mańczak, Krzysztof Niemczyk, Bartosz Ogórek, Kasper Serzysko, Nicola Warszawska, Weronika Ziemian.
***
Pływacy Delfina wzięli udział w Pucharze Czech, który odbył się na 50 metrowej pływalni w Pradze. W zawodach wzięło udział 550 pływaków z Litwy, Izraela, Łotwy, Słowacji, Czech i Polski. Doskonała formą błysnął gdyński pływak Mateusz Arndt. Zawodnik trenera Przemysława Czoków zdobył 6 złotych medali na dystansach: 400, 1500 m stylem dowolnym, 50, 100, 200 m stylem motylkowym oraz 400 m stylem zmiennym. Na najdłuższym dystansie kraulowym poprawił rekord województwa pomorskiego. Reszta pływaków uzyskało wartościowe rezultaty będące dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Letnimi Mistrzostwami Polski w Szczecinie i Dębicy.
Zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni.