1057 (657) 2012-06-29 - 2012-07-05

Zakończenie cyklu Turniejów Piłki Siatkowej

W sobotę 26 maja odbył się 10 - ostatni turniej siatkówki dla dziewcząt i chłopców z cyklu ALPAT VOLLEY.
Przez blisko 6 miesięcy w turniejach organizowanych przez klub ALPAT Gdynia w ZS nr 15 w Gdyni - Chwarznie uczestniczyło ponad 350 najmłodszych adeptów siatkówki z roczników 1998 - 2001 i młodszych.
W ostatnim turnieju uczestnicy rywalizowali podzieleni na 6 grup zgodnie z zajmowaną pozycją rankingową - w grupie I rywalizowali zawodnicy z największą ilością punktów rankingowych.
Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:
grupa I - Nikola Królak;
grupa II - Weronika Nowak;
grupa III - Cezary Gawrysiak;
grupa IV - Alicja Saczuk;
grupa V - Kacper Murawa;
grupa VI - Jakub Kwaśniewski.
Bardzo ważne spotkania rozgrywane były w grupie I gdzie rywalizowali między innymi lider klasyfikacji generalnej - Kacper Walentynowicz oraz walczący o miejsce 1 w kat. rocznika 2000 a także pozycję na podium w klasyfikacji generalnej - Roksana Dawidowska i Michał Ambroziak.
Tak zwanym rzutem na taśmę Michał Ambroziak, po zajęciu 3 miejsca, wyprzedził dotychczasową liderkę w kat. 2000 - Roksanę Dawidowską /zajęła 5 miejsce w grupie/ spychając również koleżankę na najniższy stopień w klasyfikacji generalnej.
Bezapelacyjnie najlepszą zawodniczką w grupie I okazała się Nikola Królak a na drugim miejscu uplasował się lider klasyfikacji - Kacper Walentynowicz.
Najlepsi zawodnicy cyklu turniejów ALPAT VOLLEY w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Rocznik 2001 i młodsi:
1 miejsce - Marcin Klebba;
2 miejsce - Monika Formella;
3 miejsce - Dominika Duda;
Rocznik 2000:
1 miejsce - Michał Ambroziak;
2 miejsce - Roksana Dawidowska;
3 miejsce - Jakub Filaber;
Rocznik 1999:
1 miejsce - Kacper Walentynowicz;
2 miejsce - Patryk Weisbrot;
3 miejsce - Agnieszka Kabała;
Rocznik 1998:
1 miejsce - Weronika Nowak;
2 miejsce - Sylwia Dudziak;
3 miejsce - Alicja Saczuk;
W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:
1 miejsce - Kacper Walentynowicz;
2 miejsce - Michał Ambroziak;
3 miejsce - Roksana Dawidowska.
Nagrodę specjalną - dla najlepszej zawodniczki otrzymała Nikola Królak. Zawodnicy, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji generalnej zostali udekorowani pamiątkowymi medalami, otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczali: Krystyna Szambelańczyk - v-ce prezes KATS ALPAT Gdynia, Bogdan Zajdziński - dyr. ZS nr 15 w Gdyni-Chwarznie, Jerzy Skrobecki - m.in. były trener reprezentacji Polski seniorek w piłce siatkowej.
Pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe otrzymali wszyscy pozostali uczestnicy ALPAT VOLLEY. Medale i upominki otrzymało także ponad 20 zawodniczek i zawodników klubu ALPAT, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu wszystkich turniejów. Organizatorem turnieju był klub KATS ALPAT Gdynia przy współpracy ZS nr 15 w Gdyni. Fundatorem medali, pucharów oraz okolicznościowych koszulek i gadżetów był KATS ALPAT.
Nagrody rzeczowe dla zawodników zapewnili: HELLENA, LEGEA Polska, PZU S.A. Obsługę graficzną - plakaty, banery zapewniła firma WELMEDIA z Gdyni.
Do zobaczenia na kolejnym cyklu ALPAT VOLLEY (wrzesień - grudzień 2012).
Więcej informacji, galeria zdjęć: www.siatkowka.alpat.com.pl. 

ikona