1079 (679) 2012-12-07 - 2012-12-20

Kolejne rekordy pływaków Delfina

Na nowoczesnej pływalni w Poznaniu rozegrane zostały zawody Pucharu Polski w pływaniu. Impreza była kwalifikacją do Mistrzostw Świata, które odbędą się pod koniec grudnia w Istambule. Gdynię reprezentowali juniorzy młodsi z klubu Delfin, którzy są w kadrze województwa pomorskiego. Doskonale spisał się Mateusz Arndt, który ustanowił 4 rekordy województwa pomorskiego juniorów na dystansach 200, 400 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym oraz 400 m stylem zmiennym. Bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Konopka na 200 m stylem motylkowym, który wskoczył na 1 miejsce w rankingu krajowym w swojej kategorii wiekowej. Pozostali podopieczni trenera Przemysława Czoków znacznie poprawiali rekordy życiowe dzielnie rywalizując z najlepszymi pływakami Polski z kategorii seniorskiej.
Na pływalni w Mławie odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Klubu Płetwal Mława. W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników z 23 klubów Polski. Gdynię reprezentowali zawodnicy sekcjiz klubu Delfin. Podopieczni trenera Artura Ziniewicza zajęli 5 miejsce w klasyfikacji punktowej zdobywając 30 (7-14-9) medali. Karolina Arkuszewska została uznana najlepszą zawodniczką w kategorii młodziczek 13 - letnich. Na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej zostali sklasyfikowani: Zuzanna Tomaszewska w kategorii dzieci 11 - letnich oraz Robert Paprocki w kategorii młodzików 13 - letnich. Podczas zawodów gościem specjalnym była Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, która wręczała medale zwycięzcom.
Oprócz wymienionych zawodników medale zdobywali:
Mateusz Nowy, Damian Partyka, Szymon Romaniec, Karolina Belof, Magda Małyga, Maja Smolak, Dominika Zgoda.
W Lęborku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie dzieci i młodzieży. W imprezie wzięło udział 350 pływaków z 17 klubów województwa pomorskiego oraz zachodnio - pomorskiego. Pływacy KS Delfin zdobyli 17 medali (3-7-7). Najwartościowsze wyniki uzyskali Nikola Pyzalska, zawodniczka trenera Przemysława Czoków wygrała na dystansie 50 m stylem klasycznym z wynikiem, który plasuje ją na 6 miejscu w Polsce wśród dzieci 10-letnich. Podopieczny trenera Artura Ziniewicza, Robert Paprocki wygrał dystans 100 m stylem motylkowym z czasem, który aktualnie daje mu 5 miejsce w kraju wśród młodzików 13-letnich.
Oprócz wymienionych zawodników na podium stawali: Piotr Bradtke, Michał Janczak, Kacper Kunz, Kacper Kurasz, Damian Partyka, Szymon Romanie, Kasper Serżysko, Oskar Sienkiewicz, Ernest Zuchowski, Marta Czerwińska, Apollonia Greinke, Daria Lemańczyk, Dominika Zgoda.
Szkolenie sportowe pływaków sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia jest współfinansowane ze środków miasta Gdynia.