1094 (694) 2013-04-05 - 2013-04-11

Zwycięstwo reprezentacji Polski nad Ukrainą

W sobotę 30 marca 2013 r. na Narodowym Stadionie Rugby Polska reprezentacja pokonała po pasjonującym i bardzo zaciętym meczu Ukrainę 13-12.

Mecz od początku nie układał się po myśli naszej reprezentacji i po pierwszych minutach goście szybko objęli prowadzenie w meczu, które utrzymali aż do końca pierwszej połowy. Do szatni obie reprezentacje schodziły przy wyniku 12 - 3 dla Ukrainy. Na drugą połowę meczu Polska reprezentacja wyszła jeszcze bardziej zmotywowana. Po zaciętym boju stoczonym na boisku ostatecznie losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Punkty na wagę zwycięstwa dla Polskiej reprezentacji zdobył w doliczonym czasie David Chartier. Obie drużyny kończyły mecz w 13, gdyż sędzia musiał pokazać 4 czerwone kartki.

Przypominamy, że reprezentacja Polski w rozgrywkach Pucharu Narodów Europy występuje w grupie 1B, a jej przeciwnikami są drużyny: Szwecji, Czech, Niemiec, Ukrainy i Mołdawii. Zwycięzca awansuje do grupy A, najwyższej w tych rozgrywkach. W obecnej edycji biało-czerwoni są niepokonani. Jesienią ubiegłego roku pokonali Czechów i Niemców. Zwycięstwo nad Ukrainą daje Polsce drugie miejsce w grupie za Niemcami, którzy rozegrali o jeden mecz więcej.