1098 (698) 2013-05-10 - 2013-05-16

Nowe gdyńskie place zabaw dla dzieci i młodzieży

To nie jedyne nowe place zabaw realizowane w tym roku w Gdyni. We współpracy z radami dzielnic, Zarząd Dróg i Zieleni, który administruje łącznie 54 obiektami tego typu, wybuduje lub zmodernizuje jeszcze 7 innych placów:

Choć Witomino to część Gdyni, a nie Poznania, jeden ze skwerów tej dzielnicy zmieni się wkrótce nie do poznania. Trwa budowa dwóch nowych placów zabaw u zbiegu ulic Uczniowskiej i Nauczycielskiej. Ucieszą się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale wszyscy okoliczni mieszkańcy.

Na skwerze w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 35 już trwają prace, w efekcie których powstaną dwa ogrodzone place zabaw o łącznej powierzchni ok. 700 m² oraz teren zieleni przeznaczony do wypoczynku (ok. 180 m²). Wyposażenie placów dobrano tak, by dobrze bawiły się na nich dzieci w różnym wieku - od kilkuletnich maluchów po nastolatki.
Najmłodsi będą harcować w piaskownicy, na bujakach czy przeznaczonych specjalnie dla maluchów huśtawkach z siedziskami w kształcie kosza. Jednym z głównych elementów placu dla starszych dzieci będzie huśtawka typu „bocianie gniazdo", która umożliwia zabawę integracyjną dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności. Nie zabraknie też słupowej karuzeli, zestawu linowego i kolejnych huśtawek.
Rodzice na zabawy swoich pociech będą spoglądać z wygodnych ławek, a kto będzie chciał przyjechać na skwer rowerem, zostawi go przy specjalnie zamontowanym, bezpiecznym stojaku. Wzdłuż głównej alejki rozdzielającej oba place i na klombie w centralnym punkcie skweru, pojawią się kwiaty i zieleń miejska.
Całkowity koszt zagospodarowania skweru nie przekroczy 350 tys. zł. Pierwszych amatorów dobrej zabawy na placach zobaczymy jeszcze przed wakacjami.

To nie jedyne nowe place zabaw realizowane w tym roku w Gdyni. To nie jedyne nowe place zabaw realizowane w tym roku w Gdyni. We współpracy z radami dzielnic, Zarząd Dróg i Zieleni, który administruje łącznie 54 obiektami tego typu, wybuduje lub zmodernizuje jeszcze 7 innych placów:

- w Parku Kilońskim w Chyloni,
- przy ul. Batalionów Chłopskich na Wzgórzu Św. Maksymiliana,
- przy ul. Tucholskiej na Oksywiu,
- na skwerze ks. Mowińskiego na Witominie,
- przy ul. Strażackiej na Witominie,
- przy ul. Kurpiowskiej w Małym Kacku,
- przy ul. Wójta Radtkego w Śródmieściu.
Dzieciaki - zbierajcie już siły na dobrą zabawę!