
W programie festynu m.in.: joga dla dzieci, kręgle, rodzinne gry i zabawy kajakowe na plaży, ścianka wspinaczkowa, dmuchane place zabaw, malowanie kartonowych modeli samochodów i samolotów, rysowanie kredą, hula hop, nauka tańca z gdyńskimi cheerleaderkami, malowanie twarzy, animacje i gry dla dzieci, tworzenie zwierzątek i figur z baloników.
Bawiąc się, będzie można też się czegoś nauczyć. Oprócz doświadczeń „Temperatura, czyli jak zimny jest ciekły azot?" w programie znajdą się eksperymenty „Chemia na 102", które pokaże Pan Kulka - postać z Centrum Nauki EXPERYMENT. Wśród atrakcji będą również prezentacje wozów strażackich i policyjnych. Na najmłodszych czeka „Legitymacja Małego Policjanta". Tego dnia będzie można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) oraz okręt ORP „Błyskawica". Akademia Morska udostępni Planetarium przy Wydziale Nawigacyjnym (al. Jana Pawła II). W godz. 10.00 - 13.00, co godzinę, odbywać się tam będą bezpłatne seanse, które poprowadzi dr Marek Szczepański.
Także rodzice mogą spodziewać się niezłej uciechy. Będą mogli wziąć udział w wyścigach kajakowych na trasie: plaża Śródmieście - molo w Orłowie - plaża Śródmieście. Start o godz. 13.00.

W Dniu Dziecka, 1 czerwca 2013 r., na skwerze Arki Gdynia i w Stanicy Harcerskiej im. Gen. Roberta Baden-Powella odbędzie się festyn rodzinny - „Gdyńskie Święto Harcerskie". Zuchy i harcerze zapraszają w godz. 10.00-18.00. W tym dniu pierwszy raz w historii będzie można zwiedzić i obejrzeć niedostępne na co dzień pomieszczenie i podziemia Stanicy Harcerskiej. Na pewno kryją się tam ślady mrocznych tajemnic przeszłości.
W programie również: zwiedzanie specjalnie zbudowanego obozu harcerskiego, ścianka i siatka wspinaczkowa, harcerskie gry, zabawy i zajęcia w grupach wiekowych i dla całych rodzin, pokazy harcerskiej mody obozowej, wojskowy tor przeszkód.
Dla głodnych - harcerska kuchnia polowa, a w niej m.in. grochówka, podpłomyki, kiełbaski, ziemniaki i tosty z ogniska.
Organizatorzy chcą przybliżyć dzieciom i młodzieży harcerstwo, dlatego będzie można m.in. obejrzeć dokument „Gdyńscy harcerze podczas II wojny światowej" oraz kroniki Hufca Gdyni od 1956 r.
Więcej informacji na stronie: http://www.gdyniarodzinna.pl/.
Opublikowano: 29.05.2013 00:00
Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)