1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

Kino Letnie w Orłowie

Kino Letnie w Orłowie16 lipca 2013 r. na Scenie Letniej w Orłowie kolejna odsłona kina letniego, podczas której będzie można zobaczyć, budzący wiele emocji, film w reż. Lynne Ramsay „Musimy porozmawiać o Kevinie" (Wielka Brytania, 2011 r., 110 min).

Początek o godz. 21.30.

Kevin jest synem Evy (Tilda Swinton) i Franklina (John C. Reilly), który od pierwszych dni życia wystawia cierpliwość matki na najcięższe próby. Jako niemowlę jest nadpobudliwy i płaczliwy. Jako przedszkolak - złośliwy i niegrzeczny. Późniejsze zachowania Kevina coraz trudniej zrzucić na temperament czy nazwać typowymi chłopięcymi wybrykami, jak chciałby jego ojciec.

„Musimy porozmawiać o Kevinie" to autorska adaptacja głośnej powieści Lionel Shriver, którą określano mianem książkowej formy antykoncepcji. Tragiczna historia toksycznej, podszytej nienawiścią relacji matki i demonicznego syna.
Rzadko sięgająca po literaturę współczesną reżyserka tłumaczyła:

- To nowa klasyka. Porusza temat tabu, prawie wcale nieuwzględniany w sztuce, a już na pewno w nie w filmie: - co, jeśli nie udaje ci się nawiązać dobrych relacji z własnym dzieckiem?

Szczegóły dotyczące filmów i kina letniego w Orłowie znaleźć można na stronie internetowej: www.kinoworlowie.pl.