1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

Puchar dla pływaków FLOTY

Morski Klub Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddziału PTTK MW zdobywa po raz piąty z rzędu Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach.
W ostatnią sobotę czerwca, odbyły się V Mistrzostwa Polski PTTK oraz V Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach w ramach Gdyńskiej Mili Nurkowej. Była to jedna z największych imprez sportowych tego typu w Polsce. Uczestniczyło 60 zawodników z Polski i z Rosji, reprezentujących 22 stowarzyszenia i kluby.
Puchar ufundowany z okazji V Otwartych Mistrzostw Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach przez Prezydenta Miasta Gdyni zdobyty został po raz piąty z rzędu przez Morski Klub Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej. Zawodnicy trenera Krzysztofa Saracena zdobyli 6 medali w tym:
5 - srebrnych: Dawid Maruszak, Małgorzata Andrulewicz, Michał Jaworski, Piotr Rybiński, Agata Kubik;
1 - brązowy: Patrycja Libich.
Dalsze miejsca zdobywali: Zbigniew Pierog, Kacper Dajnowiec, Tomasz Dyszkant, Adam Szymański, Dominik Zięba, Stanisław Krzyżankowski.
Szerszą informację oraz zdjęcia z imprezy można znaleźć na stronie: www.mkpflota.pl.
Za trud i ciężką pracę dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów sportowych V MP PTTK - V Mistrzostw Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach pod hasłem Gdyńska Mila Nurkowa 2013 i za wielkie serca zawodników, którzy startowali w zawodach składam wszystkim gorące i serdeczne podziękowania.
Organizatorami zawodów był: Morski Klub Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pomocy i wsparcia logistycznego udzieliły Jednostki Wojskowe Marynarki Wojennej RP i WOPR Gdynia.
Honorowy patronat nad w/w imprezą sportową objął prezydent Wojciech Szczurek.