Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

Rapsodia gdyńska na Darze Pomorza

Oficyna Verbi Causa - Małgorzata Sokołowska oraz autor Zbigniew Jabłoński zapraszają w czwartek, 18 lipca 2013 r. o godz. 18.00, na pokład żaglowca „Dar Pomorza", zacumowanego przy nabrzeżu Pomorskim w Gdyni, na uroczyste „wodowanie" poematu „Rapsodia gdyńska".

W programie:
- ceremonia „chrztu";
- oprawa muzyczna w wykonaniu wirtuoza akordeonu Pawła Zagańczyka, lidera zespołu „Zagan Acoustic";
- gość specjalny Andrzej Popiel przeczyta fragmenty poematu;
- niespodzianki...
Podczas spotkania można będzie kupić książkę z dedykacją autora.

Wstęp wolny.

Poemat „Rapsodia Gdyńska" pióra Zbigniewa Jabłońskiego to liryczna historia Gdyni od początków budowy portu po czasy współczesne. Autor w zwięzłej, pełnej poetyckich zwrotów i porównań formie, opisuje znane postaci „gdyńskich świętych" od Eugeniusza Kwiatkowskiego po Franciszkę Cegielską i Macieja Korwina oraz najwaniejsze wydarzenia z dziejów Gdyni.
Kieszonkowego formatu książka, z kolorowymi ilutracjami Bronisława Grzgorczyka, została opublikowana przez Oficynę Verbi Causa Małgorzaty Sokołowskiej.