1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

Siłownie pod chmurką

Na Bulwarze Nadmorskim, Skwerze Sue Ryder i na Witominie w rejonie ul. II MPS - można w plenerze zadbać o formę i sylwetkę - tam zlokalizowane są trzy siłownie pod chmurką.
W okolicach ostrogi i restauracji Barracuda stanęło osiem stanowisk, z czego kilka podwójnych. Sprzęt dobrano w taki sposób, by amatorom aktywności fizycznej umożliwić samodzielny wszechstronny rozwój poszczególnych partii mięśniowych. Plac, na którym zamontowano przyrządy, pokryto nawierzchnią z płytek poliuretanowych o właściwościach amortyzacyjnych. Po treningu natomiast można odpocząć na jednej z czterech nowych ławek lub... wskoczyć prosto do wody, nawet gdy nie jest się gdyńskim morsem.
Zamontowane stanowiska siłowni są ogólnodostępne dla mieszkańców i turystów, niezależnie od pory dnia i kaprysów pogody. Wszystko zależy od determinacji ćwiczących.
Na jakich urządzeniach można ćwiczyć na Bulwarze?
1. prasa nożna / wioślarz - służy do budowy mięśni kończyn dolnych, natomiast wioślarz aktywizuje praktycznie wszystkie części ciała, dzięki czemu poprawia się ogólna wydolność organizmu.
2. orbitrek - idealny do delikatnego treningu mięśni nóg, bioder oraz mięśni pasa barkowego i ramion. Pozytywnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej.
3. drabinka / podciąganie nóg - ćwiczenia na drabince wpływają na wzmocnienie ramion i łokci, zaś podciąganie nóg wzmacnia kilka dużych partii mięśniowych: kończyn górnych, ud oraz brzucha i grzbietu.
4. biegacz - trening na tym urządzeniu nie jest forsowny dla stawów, poprawia zmysł równowagi i krążenie krwi.
5. wyciąg górny / wyciskanie siedząc - ćwicząc na wyciągu górnym wzmacnia się w szczególności przedramię oraz mięsień najszerszy grzbietu. Wyciskanie siedząc poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowej oraz kończyn górnych. Regularne ćwiczenia z dużą liczbą powtórzeń wpływają na przyrost masy mięśniowej.
6. koła Tai-Chi - trening na kołach rozwija górne partie mięśniowe i wpływa na poprawę sprawności rąk.
7. ławka / prostownik pleców - ćwiczenia wykonywane na ławce poprawiają sylwetkę i wzmacniają mięśnie brzucha. Prostownik pleców rozwija bardzo ważne dla utrzymania poprawnej sylwetki mięśnie grzbietu.
8. twister i wahadło - używając twistera wspomagamy aktywność stawów biodrowych oraz kręgosłupa lędźwiowego. Ćwiczymy też zmysł równowagi oraz mięśnie brzucha. Trening na wahadle poprawia funkcjonowanie stawów biodrowych.
Na Skwerze Sue Ryder zainstalowano urządzenia:
1. krzesło do wyciskania,
2. orbitrek,
3. rower i jeździec,
4. ławka + 2 pary pedałów,
5. wyciąg górny.
Mieszkańcy dzielnicy Witomino - Leśniczówka korzystać mogą z następujących urządzeń:
1. drabinka z drążkiem + podciąg nóg na pylonie,
2. prasa nożna na pylonie + wioślarz,
3. wyciąg górny + wyciskanie siedząc na pylonie
4. twister na słupku.