1115 (715) 2013-09-13 - 2013-09-19

Cyklo Gdynia dla Michała Gołasia

8 września 2013 r. w słonecznej Gdyni wystartowała pierwsza edycja wyścigu klasycznego Cyklo Gdynia. Trasa wyścigu liczyła 130 kilometrów. Na starcie imprezy stanęło 68 zawodników Elity oraz pół tysiąca Amatorów. Wśród zawodowców wygrał Michał Gołaś. Najlepszy wśród amatorów okazał się Baltazar Brukalski.
Zwycięzca 130-kilometrowy dystans pokonał w 3:26:46, co dało przeciętną ponad 39 km/h! Wśród kobiet w kategorii K1 wygrała Aleksandra Zabrocka z Borzytuchomia, w K2 zwyciężyła Monika Buchowiecka.
Wyniki Cyklo Gdynia:
Kategoria M20: 1. Karol Rudnik, 2. Piotr Rzeszutek, 3. Bartosz Naczk;
Kategoria M30: 1. Baltazar Brukalski, 2. Krzysztof Ciera, 3. Sebastian Hoppa;
Kategoria M40: 1. Piotr Wadecki, 2. Dariusz Wojciechowski, 3. Ryszard Zawieruszyński;
Kategoria M50: 1. Lechosław Michalak, 2. Roman Bladowski, 3. Eugeniusz Kozłowski;
Kategoria M60+: 1. Grzegorz Tramś, 2. Zbigniew Niespodziany, 3. Tadeusz Zduńczuk;
KOBIETY:
Kategoria K1: 1. Aleksandra Zabrocka, 2. Małgorzata Nowacka, 3. Weronika Lorkowska
Kategoria K2: 1. Monika Buchowiecka, 2. Iwona Guzowska, 3. Monika Kędziorska.