1119 (719) 2013-10-11 -2013-10-17

Eko Nurkowy Dzień - już po raz piąty sprzątamy dla Gdyni!

Laptop, wózek dziecięcy, opony czy okulary, na które na brzegu czekał właściciel, takie „skarby" pod wodą w gdyńskiej marinie, przy Nabrzeżu Prezydenckim oraz w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego znajdowali nurkowie, którzy cyklicznie sprzątają zatokę. Po raz piąty wyruszą na wielkie porządki 12 października 2013 r. Akcja pod hasłem EKO NURKOWY DZIEŃ organizowana jest przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej TICADA.
Pomysłodawcami są Sebastian Borek z Centrum Nurkowego TICADA oraz Piotr Bielski z Gdyńskiej Mariny. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Dowódca Marynarki Wojennej RP Admirał Floty Tomasz Mathea.
Jej celem, jak co roku, jest przede wszystkim zaangażowanie społeczności nurkowej w doprowadzanie do porządku podwodnych obszarów: Gdyńskiej Mariny, Nabrzeża Prezydenckiego oraz w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego. Udział płetwonurków w akcji jest bezpłatny. Na brzegu czekają na nich gorące posiłki, napoje, a także losowanie atrakcyjnych nagród.
Imprezie tradycyjnie towarzyszy festyn nurkowy z atrakcjami dla dzieci, na który serdecznie zapraszamy mieszkańców.

Program EKO:
godz. 10.00/11.00
- rejestracja uczestników;
godz. 11.00/12.30 - odprawa uczestników w hangarze „Yacht Club Polski" oraz przygotowanie uczestników do wejścia do wody;
godz. 12.30/14.30 - sprzątanie w wyznaczonych sektorach;
godz. 14.30/15.00 - posiłek regeneracyjny;
od godz. 15.00 - losowanie nagród wśród uczestników.
Warto dodać, że w ubiegłym roku podczas Eko Nurkowego dnia z wody wyciągnięto 1,5 tony śmieci, m.in. telefon, laptop i kamerę...

Więcej informacji i zapisy na stronie: www.ekonurkowydzien.com.pl.