Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1127 (727) 2013-12-13 - 2013-12-19

Wolontariusze poszukiwani do pracy w Grecji

Centrum Współpracy Młodzieży (ul. Komandroska 42/4) zaprasza młode (18-30 lat), dynamiczne osoby do udziału w długoterminowym wolontariacie europejskim (język roboczy: angielski):

- w Grecji (przedszkole, Velo-Vocha). Wolontariat od marca 2014 r. do września 2014 r. (6 miesięcy).
Do codziennych zadań Wolontariusza będzie należeć m.in. opieka nad dziećmi, pomoc w realizacji codziennych czynności oraz wspólna zabawa i dbałość o czystość pomieszczeń przedszkola. Wolontariusz będzie pomagać w prowadzeniu warsztatów artystycznych, zajęć plastycznych, będzie brać udział w wycieczkach, a także zajmie się animacją czasu wolnego swoich podopiecznych. Istotną częścią projektu będzie zaangażowanie Wolontariusza przy organizacji imprez okolicznościowych odbywających się w przedszkolu. Wolontariusz będzie mieć również okazję do realizacji własnych pomysłów w zakresie pracy z dziećmi.
Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wys. 95 EU/miesiąc) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Grecji. Aby wziąć udział w projekcie należy przesłać CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w języku angielskim najpóźniej do 6.01.2014 r. na adres e-mail: sonia@cwm.org.pl.

- w Grecji (Centrum Kreatywnej Pracy z Dziećmi, Xylokastro). Wolontariat od marca 2014 r. do września 2014 r. (6 miesięcy).
Do codziennych zadań Wolontariusza będzie należeć pomoc w realizacji warsztatów i zajęć artystycznych (m.in. muzycznych, plastycznych, teatralnych) dla dzieci w wieku 5-12 lat, organizacja czasu wolnego i pilnowanie podopiecznych Centrum oraz pomoc nauczycielom w przygotowaniu materiałów i pomieszczeń do zajęć. Wolontariusz będzie mieć również przestrzeń do wdrażania w życie własnych pomysłów w zakresie działań organizacji. Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wys. 95 EU/miesiąc) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Grecji. Aby wziąć udział w projekcie należy przesłać CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w języku angielskim najpóźniej do 6.01.2014 r. na adres e-mail: sonia@cwm.org.pl.

- w Grecji (Xylokastro). Wolontariat od marca 2014 r. do września 2014 r. (6 miesięcy).
Wolontariusz biorący udział w projekcie będzie wspierać seniorów w ich domach przy wykonywaniu codziennych czynności takich jak gotowanie, sprzątanie, robienie zakupów itp. Ponadto, wolontariusz będzie spędzał z seniorami czas wolny oraz będzie wspierać działania lokalnego Domu Seniora, gdzie na co dzień odbywają się różnego rodzaju zajęcia takie jak warsztaty plastyczne, spotkania, chóru, wycieczki itp. Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wys. 95 EU/miesiąc) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Grecji. Aby wziąć udział w projekcie należy przesłać CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w języku angielskim najpóźniej do 6.01.2014 r. na adres e-mail: sonia@cwm.org.pl.

Projekt odbywają się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu „Młodzież w działaniu" i jest finansowany przez Program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu". 

ikona