Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1131 (731) 2014-01-24 - 2014-01-30

Festiwal Naukowy E(x)plory w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym

Bakteriobójcze właściwości bursztynów, budowa rakiety naddźwiękowej, wykorzystanie druku 3D w kosmosie - to tylko niektóre z tematów badań młodych naukowców, którzy swoje pomysły prezentować będą podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory.

24 stycznia 2014 r.
w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni będzie można przekonać się czy zrewolucjonizują oni świat nauki. Początek o godz. 10.00.

To wydarzenie dla wszystkich osób, które chcą mądrze i ciekawie spędzić czas. Na gości czekają m.in.:
- pokaz 25 projektów młodych naukowców, którzy biorą udział w Konkursie Naukowym E(x)plory;
- warsztaty Centrum Nauki EXPERYMENT: Nauka poprzez zabawę - dzięki chemicznym i fizycznym doświadczeniom - edukatorzy EXPERYMENTu zachęcą do samodzielnego badania świata nauki;
- sztuka inspiracji młodych - warsztaty dla nauczycieli, wykładowców, rodziców, podczas których dowiedzą się jak pokazywać świat w sposób kreatywny i pobudzający umysł oraz z jakich narzędzia warto korzystać, by inspirować młodzież
- wystawa zdjęć: Kiedy sztuka spotyka się z nauką - pokaz najlepszych prac nagrodzonych w międzynarodowym konkursie Milset Science Photo Contest.
- ścieżki edukacyjne E(x)plory dla szkół - specjalny program przygotowany dla wycieczek szkolnych: uczniowie wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach, zobaczą projekty swoich rówieśników oraz wypełnią zadania w specjalnie przygotowanych książeczkach.

Uwaga! Na warsztaty, pokazy i ścieżki edukacyjne obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: warsztaty@expolory.pl.


Młodzi naukowcy spotkają się na Regionalnych Festiwalach Naukowych E(x)plory w Gdyni w Kielcach, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu Gdyński RE(x) jest pierwszy w tegorocznym kalndarzu regionalnych festiwali, których zwieńczeniem będzie trzydniowy Międzynarodowy Festiwal Naukowy E(x)plory w dniach 27-29 marca, zorganizowany ponownie w Gdyni w PPNT.
Warto dodać, że Fundacja Zaawansowanych Technologii od 3 lat organizuje także Konkurs Naukowy E(x)plory dla młodzieży w wieku 14-20 lat. Najlepsi mogą wygrać stypendia naukowe oraz reprezentować Polskę na najbardziej prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży na całym świecie m.in. Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences Europe czy Infomatrix w Rumuni. Dzięki E(x)plory mają także możliwość pokazania swoich pomysłów na szerokim forum, skonsultowania ich z uznanymi autorytetami oraz wymiany doświadczeń z rówieśnikami.

- Ogromnym wyzwaniem, stojącym przed nami wszystkimi, jest stworzenie warunków, które pozwolą młodym Polakom rozwijać swoje pasje. Chcemy przekonać młodych ludzi, że w naszym kraju też można się realizować. Pokazać instytucje naukowe oraz innowacyjne firmy, które mogą pomóc im w rozwoju. E(x)plory jest przestrzenią, która umożliwia wykorzystanie tego potencjału, łącząc świat nowoczesnego biznesu z pomysłami młodych naukowców - zauważa prof. Barbara Liberda, prezes Fundacji Zaawansowanych Technologii i przewodnicząca jury w konkursie E(x)plory.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją E(x)plory objęli m.in. Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni, Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Akademia Morska w Gdyni, a partnerem strategicznym E(x)plory jest PPNT.
Festiwal E(x)plory od 3 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii i zaprasza do udziału młodych (w wieku od 14 do 20 lat) pasjonatów nauki.

Więcej na stronie: http://www.explory.pl/ oraz http://www.ppnt.pl/.