1137 (737) 2014-03-07 - 2014-03-13

Innowacje PPNT Gdynia na targach CeBIT

Targi CeBIt w HanowerzeZ początkiem marca niemiecki Hanower tradycyjnie stanie się światową stolicą nowoczesnych technologii. Targi CeBIT, odbywające się w dniach 10 - 14.03.2014 r., to największe na świecie wydarzenie łączące branżę ICT z biznesem. Firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia już po raz ósmy ogłoszą tu premiery swoich innowacyjnych produktów i usług.

- Wymierne korzyści wynikające z udziału w targach to przede wszystkim pozyskiwanie nowych klientów/partnerów oraz możliwość kontynuacji wcześniej rozpoczętych rozmów biznesowych. Niebagatelne znaczenie ma również możliwość promocji firmy i budowanie wizerunku marki w międzynarodowym środowisku - podkreśla Marcin Milancej z parkowej firmy MSM Studio.

Targi CeBIT to nie tylko największe targi z zakresu teleinformatyki i gospodarki cyfrowej, ale także efektywna platforma nawiązywania kontaktów biznesowych. Zaprezentowane zostaną innowacje z zakresu czterech dziedzin technologicznych: informatyki, telekomunikacji, elektroniki użytkowej i nowych mediów. Tematem wiodącym 2014 roku będzie tzw. Datability, a więc zdolność efektywnego przetwarzania i szybkiego analizowania ogromnych zbiorów danych. Oficjalnym partnerem tegorocznej edycji targów jest Wielka Brytania.

Targi CeBIt w HanowerzePomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia zaprasza na stoisko F60 w hali nr 5. Swoje nowości zaprezentują: Bioseco, MSM Studio, TeleMobile Labs, Offiserv, Multitap, Sphere Research Labs oraz SPORTDATA.  Co pokażą?


• Bioseco zaprojektowała i stworzyła od podstaw Multirejestrator, pierwszy na świecie automatyczny analizator do śledzenia ptaków. Urządzenie stanowi przełom w dotychczasowych badaniach środowiskowych,
• MSM Studio tworzy multimedialne aplikacje do eLearningu na urządzeniach mobilnych, m.in. "Professor Ninja", multimedialna aplikacja wspomagająca naukę słownictwa dowolnego języka. A najnowszy "JumLeT" (Junior mLearning Templates) to narzędzie do tworzenia multimedialnych treści edukacyjnych dla dzieci.
• TeleMobile Labs (Grupa TeleMobile) zaprezentuje najnowszą wersję RFswitchATT, automatycznie regulowanego tłumika mikrofalowego do pomiarów zasięgu i jakości sieci systemów komórkowych od GSM (2G) po LTE (4G). Dzięki RFswitchATT.mobile pomiary sieci systemów komórkowych są dokładne jak nigdy dotąd, precyzyjne oraz odpowiadające rzeczywistości.
• OffiServ planuje premierę FoxyTasks - nowej aplikacji służącej do zarządzania projektami online. FoxyTasks to serwis w chmurze stworzony z myślą o Project Managerach oraz zespołach projektowych.
• MultiTap to firma zajmująca się m.in. rozszerzoną rzeczywistością, na targach zaprezentuje swoje najnowsze produkty: Multitouch wall, Kinect software mAction Pack oraz aplikacje Augmented Reality na urządzenia mobilne.
• Sphere Resaerch Lab przedstawi m.in. nowe portale: oparty no proste testy programistyczne Codecha.org i globalną platformę umożliwiającą skuteczne łączenie programistów poszukujących pracy oraz firm z branży IT.
• SPORTDATA tworzy i wdraża oprogramowanie oraz sprzęt wspomagający prac m.in. obiektów: sportowych, rekreacyjnych i targowych oraz imprez koncertowych.

Targi CeBIt w HanowerzeWyjazdy na targi są realizowane w ramach projektu „Wspieranie międzynarodowej aktywności innowacyjnych przedsiębiorców z Pomorza poprzez udział w targach branżowych - Let's Expo! 2", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. W ramach Projektu zorganizowane zostały już wyjazdy na wystawę DMY w Berlinie i Biotechnica w Hanowerze w 2013 roku, natomiast w kwietniu 2014 odbędzie się również wystawa na Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.