1138 (738) 2014-03-14 - 2014-03-20

Ciapkowe poruszenie w Gdyni

16 marca w godzinach 12.00 - 14.00 Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals prowadzące gdyńskie Ciapkowo (ul. Małokacka 3A), po raz drugi organizuje Wielki spacer z Ciapkami, czyli podopiecznymi schroniska.
Akcja to połączenie przyjemnego z pożytecznym - z jednej strony organizatorzy chcą pokazać, że aktywny spacer po lesie przyniesie tyle samo korzyści co ćwiczenia na siłowni (podczas 12 kilometrowego marszu można spalić ok. 1200 kcal), a z drugiej strony sprawi ogromną frajdę porzuconym schroniskowym zwierzętom, które z utęsknieniem wyczekują bliższego kontaktu z człowiekiem. Celem akcji jest także socjalizacja podopiecznych OTOZ Animals Ciapkowo, promocja ich adopcji jak i propagowanie idei wolontariatu polegającego na wyprowadzaniu psów ze schroniska na spacery. Mało kto wie, że psy ze schroniska można wyprowadzać na spacer praktycznie przez cały tydzień.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ciapkowo.pl.

Warto dodać, że podczas pierwszego spaceru udział wzięło około 120 osób, które wyprowadziły 53 psy. Dodatkowo, zebrano 60 kilogramów karmy, smycze, obroże, smakołyki i kocyki. Tym razem celem jest wyprowadzenie przynajmniej 100 psiaków.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez fanpage Ciapkowa:
https://www.facebook.com/pages/OTOZ-Animals-Schronisko-Ciapkowo-w-Gdyni/.

Współorganizatorami akcji są gdyńscy trenerzy - Jakub Krzyżak (XTrainer.pl) i Piotr Ostrowski (CB&CF).