1138 (738) 2014-03-14 - 2014-03-20

Just Code It! Konkurs dla programistów

Rozpoczęła się rejestracja uczestników do „Just Code It" - konkursu programistycznego dla studentów. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca, a finał odbędzie się 12 kwietnia. Organizatorem jest gdyńska firma SolDevelo, założona przez laureatów konkursu „Gdyński Biznesplan".
Rejestracja odbywa się przez stronę www.justcodeit.pl/register. Konkurs skierowany jest do studentów potrafiących programować w języku Java. Zadania polegać będą na indywidualnym tworzeniu algorytmów. „Just Code It" składa się z dwóch etapów: pierwszy odbędzie się 29 marca w trybie on-line, każdy z zawodników dostanie wtedy do rozwiązania jedno zadanie. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki, przejdą do finału, który odbędzie się 12 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98). Dziesiątka finalistów zmierzy się wtedy z trzema wyzwaniami programistycznymi.
Zwycięzca otrzyma konsolę PlayStation 4. Nagrodą za drugie miejsce jest tablet Asus Nexus 7, natomiast za trzecie czytnik Amazon Kindle Paperwhite.