1144 (744) 2014-04-25 - 2014-05-01

Wspomóżmy młode talenty rockowe

Każdy może zostać szefem festiwalu PIF PAF, który jesienią odbędzie się w naszym mieście po raz trzeci. Sposobem jest crowdfunding.

W budżecie tegorocznej edycji brakuje jeszcze 4.500 zł. Zebrane środki przeznaczone zostaną na nagrody dla zespołów: sesję nagraniową w studiu, realizację teledysku i nagranie okolicznościowej płyty z tegorocznego koncertu finałowego.
Co fundujący dostaną w zamian? Bilety wstępu, gadżety, a także możliwość uczestniczenia w spocie promocyjnym, niektórzy wystąpią także jako konferansjerzy oraz jurorzy.

Pieniądze można przekazywać do 27 maja - szczegóły znajdują się na stronie www.polakpotrafi.pl/projekt/pif-paf/.

Pif Paf Music Festival wspiera młode, śpiewające po polsku, zespoły rockowe.
To nie jest zwykła „składka" czy „zrzutka". Crowdfunding to globalny ruch i ma znacznie głębsze znaczenie. Dzięki idei społeczności zaangażowanej z finansowanie określonego celu artyści mogą wydawać płyty, naukowcy prowadzić ambitne badania a konstruktorzy realizować swoje nowatorskie projekty.
Oprócz wsparcia finansowego, organizatorzy ze Stowarzyszenia Twórców Kultury „Kulturnatywa" zachęcają społeczność internetową do wybierania zespołów, dyskusji i warsztatów muzycznych, które pojawią się na tegorocznym Pif Pafie.
Wszystkie sugestie trzeba zgłaszać festiwalowym fanpejdżu www.fb.com/PifPafMusicFestival.

Zgłaszający się artyści nie mogą być starsi niż 26 lat i nie mogą mieć nagranej i wydanej płyty.
Przypomnijmy, zeszłoroczna edycja „Pif Paf Music Festiwal" odbyła się w dniach 14 - 15 listopada, w klubie muzycznym Ucho. Zwyciężył zespół Mniejsze Zło, jurorzy docenili też formacje OiOM, Klinton i Kompleks Małego Miasteczka.