1151 (751) 2014-06-13 - 2014-06-19

Robert Lewandowski gościem wielkiego finału Coca-Cola Cup 2014

W Gdyni trwa Finał 16. edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup - festiwal sportu i futbolu, podczas którego można m.in. spotkać się z ambasadorem projektu Robertem Lewandowskim, ciekawie spędzić czas w Strefie Aktywnego Życia i dowiedzieć się, które drużyny gimnazjalne są najlepsze w Polsce. Impreza trwa do 15 czerwca na plaży Śródmieście w Gdyni.
Na boisku na plaży w Gdyni można zobaczyć najlepsze spośród blisko 4.000 drużyn zgłoszonych do udziału w tegorocznym turnieju. Mistrzowie i mistrzynie wszystkich województw walczą o tytuł Mistrza Kraju oraz o nagrodę główną tegorocznej edycji - wyjazd na obóz piłkarski do Rzymu, gdzie będą mogli trenować pod okiem szkoleniowców z Brazylii i skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z całej Europy. Sobotni wieczór zakończy uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców. Nad samym brzegiem morza powstało boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób. Od piątku 13 czerwca obok boiska na plaży ruszy Strefa Aktywnego Życia, w której na wszystkich kibiców czekają atrakcje i konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym, bezpłatne konsultacje z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetyki, a także możliwość gry w piłkarzyki, piłkę plażową, siatko-nogę, piłkarskie kręgle czy boule. Z atrakcji będzie można skorzystać również przez całą sobotę i niedzielę.
Gościem specjalnym finału będzie ambasador Coca-Cola Cup, Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz, który jako nastolatek dwukrotnie brał udział w rozgrywkach, w sobotę spotka się z kibicami i będzie dopingował młodych piłkarzy rywalizujących o mistrzowski tytuł Coca-Cola Cup. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Partnerem Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 jest Miasto Gdynia. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Więcej informacji: http://www.cocacolacup.pl/ oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska