1155 (755) 2014-07-18 - 2014-07-31

Zajęcia w Wymiennikowni

Choć rozpoczęły się wakacje, projekt "Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń współpracy na rzecz młodzieży" trwa i ani na chwilę nie zwalnia. W wakacyjnym grafiku propozycji, z których bezpłatnie może skorzystać każdy w wieku 13-25 lat, są dobrze już znane zajęcia językowe z portugalskiego i niemieckiego  (tym razem jednak w wersji intensywnej), odbywające się cyklicznie spotkania miłośników gier planszowych, warsztaty kulinarne i dziennikarskie oraz mocno rozbudowany cykl aktywności sportowych. W ramach tych ostatnich można pograć w siatkówkę plażową, wziąć udział w warsztatach tanecznych oraz parkour, a także cyklu Street Workout.

Wśród nowości, na które warto zwrócić uwagę, są warsztaty "Kreatywnie z FABLABEM". Uczestnicy cyklu 23 lipca uszyją hamak, natomiast w sierpniu z worków po kawie stworzą wygodne pufy, a z europalet ekologiczne siedziska. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy (e-mail: wymiennikownia@ppnt.gdynia.pl)

Miłośnicy zdrowej kuchni powinni zarezerwować sobie wtorki - podczas warsztatów "Gotuj z Wymiennikownią" poznają tajemnice kuchni arabskiej oraz dowiedzą się z czym jeść chleb, żeby było smacznie i pożywnie.
Jeśli ktoś lubi nadawać użyteczność przedmiotom  - wydawałoby się bezużytecznym - zainteresuje się cyklem "D.I.Y.", czyli Do It Yourself. W ramach tych zajęć powstaną ozdobne butelki z piaskiem czy Drzewka Szczęścia.
I wreszcie Środowe Centrum Inspiracji: okazja do zajrzenia w głąb siebie i poszukania odpowiedzi na ważne pytania dotyczące np. rozwoju osobistego.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów i miejsc, w których odbywać się się zajęcia, a także zasad uczestnictwa można znaleźć na stronie www.wymiennikownia.org oraz na facebookowym profilu projektu. Pytania dotyczące "Wymiennikowni" można także przesyłać na adres  wymiennikownia@ppnt.gdynia.pl.