1161 (761) 2014-09-12 - 2014-09-18

Dar Młodzieży zwycięzcą regat

„Dar Młodzieży" zwyciężył rywalizację jednostek klasy "A" podczas „Falmouth - Royal Greenwich Tall Ships Regatta 2014". Nasz żaglowiec, który popłynął na zawody prosto z Operacji Żagle Gdyni, trasę regat od redy Falmouth do południowego cypla wyspy Wight pokonał w 36 godzin 34 minuty i 26 sekund, przekraczając linię mety pod pełnymi żaglami.
Na kolejnych miejscach w ostatecznej klasyfikacji klasy "A" uplasowały się dwa brytyjskie żaglowce - bryg „Stavros S Niarchos" i bark „Tenacious".
Warto podkreślić, że warunki nie sprzyjały dużym żaglowcom, a „Dar Młodzieży" był w stawce największy. Słabe, zanikające wiatry preferowały jednostki lekkie, stąd specjalne wyrazy uznania od organizatorów dla komendanta Rafała Szymańskiego, za umiejętną taktykę na trasie.
Greenwich Tall Ships Festival, to największa tego typu impreza w Londynie od 25 lat. „Dar Młodzieży" przywitamy w Gdyni w piątek 19 września.