1171 (771) 2014-11-21 - 2014-11-27

Elektryczne Gitary w klubie Pokład

Co najmniej kilka ich piosenek weszło do kanonu polskiej muzyki. Kto nie zna takich przebojów jak „Dzieci", „Jestem z miasta", czy „Kiler"? 27 listopada o godz. 20.00 w klubie Pokład (al. Jana Pawła II 11) zagrają Elektryczne Gitary.
Ogólnopolska kariera zespołu rozpoczęła się wraz z wydaniem płyty Wielka Radość w 1992 roku. To wówczas cała Polska zaczęła śpiewać o człowieku z liściem na głowie, noszeniu długich włosów, czy - niezależnie od miejsca zamieszkania - byciu z miasta. Ciekawe i tylko na pierwszy rzut oka banalne teksty stały się znakiem rozpoznawczym grupy, dla której lata 90. były pasmem sukcesów.
Utwór Dzieci stał się wręcz hymnem pokolenia, a sukcesy na listach przebojów święciły piosenki ze ścieżek dźwiękowych dwóch znakomitych komedii Juliusza Machulskiego o przygodach Jurka Kilera. Choć jedna z klasycznych piosenek Elektrycznych Gitar zapowiada niechybny koniec, zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. O tym, w jakiej jest formie można przekonać się na żywo w klubie Pokład.
Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) oraz 45 zł (w dniu koncertu).

ikona