1172 (772) 2014-11-28 - 2014-12-04

Mikołajki po gdyńsku

6 grudnia to data szczególnie lubiana przez dzieci, które z niecierpliwością czekają na prezenty i słodycze od św. Mikołaja. Tradycyjnie tego dnia, ale też nieco wcześniej i nieco później, szykuje się w Gdyni moc mikołajowych atrakcji. Zapowiadamy je z wyprzedzeniem.

Oto szczegóły:

Gdyńskie Mikołajki 2014

Mikołajki 2014W sobotę 6 grudnia 2014 roku od godz. 18.00
na Placu Kaszubskim w towarzystwie aniołów i śnieżynek, wspólnie będziemy oczekiwać na Świętego Mikołaja, który zamieni swoje sanie i renifery na najprawdziwszy wóz strażacki. W programie m.in. występy zespołów dziecięcych, wspólne śpiewanie kolęd z zespołem LOKOMOTYWA, oraz mikołajkowy spektakl w wykonaniu Teatru Pana O. Na scenie Śnieżynka, Pan Choinka i Rudolf Czerwononosy Renifer wyczarują magiczny klimat, nauczą wszystkich mikołajkowego tańca i przygotują na spotkanie ze Świętym. Poza atrakcjami scenicznymi publiczność rozgrzewać będzie gorąca czekolada oraz słodkie upominki przygotowane dla każdego malucha. Tuż przed godziną 19.00, Św. Mikołaj, wspólnie z prezydentem, Wojciechem Szczurkiem, zapali lampki na świątecznej choince, poczym rozbłysną iluminacje na ulicach Śródmieścia a nawet na niebie (piękne fajerwerki).
Mikołajki w Teatrze Miejskim

6 grudnia o godz. 16.00 i 7 grudnia o godz. 12.00
będzie można zobaczyć spektakl „Królowa śniegu" w reżyserii Krzysztofa Babickiego wg H.Ch. Andersena.
Należąca do kanonu i od lat z powodzeniem realizowana przez teatr i kino, nieśmiertelna baśń Andersena, opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Barwne losy dwójki przyjaciół i fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń, w której na szczęście, po wielu nieprzewidywalnych przygodach, dobro zwycięża. Po spektaklach odbędą się zimowe warsztaty - teatralni plastycy przygotują kartki świąteczne.

Mikołajki w Teatrze Muzycznym

6 grudnia o godz. 16.00 na Dużej Scenie będzie można zobaczyć spektakl: „Shrek", a 6 o godz. 12.00 oraz 7 grdunia o godz. 12.00 i 16.00 „Tuwim dla dzieci" na Scenie Kameralnej. Tradycyjnie aktorzy po spektaklach wyjdą do dzieci w kostiumach i będzie okazja do pamiątkowych zdjęć z bohaterami. Będą też upominki i Mikołaje oraz Śnieżynki, w które wcielą się studenci Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni.

Stacja św. Mikołaja w Teatrze Gdynia Główna

W tym roku Mikołaj przychodzi do wszystkich dzieci - tych małych i tych dużych, zapraszając do Teatru Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) 6-7 grudnia od godz. 12.00. Niespodzianek będzie co niemiara i to podwójnie - Mikołajki trwają dwa dni! Program:
6 grudnia godz. 12.00 - „Pan Baj i zaczarowana katarynka"; scenariusz i reżyseria: Magdalena Płaneta, obsada: Iwo Bochat; Teatr Planeta M. Piękna, delikatna opowieść o zagubieniu w pośpiechu współczesnego świata. Swoisty moralitet podany w subtelny, urokliwy sposób, zamknięty w małej teatralnej formie.
6 grudnia godz. 14.00, 7 grudnia godz. 12.00 - Po raz pierwszy na scenie Teatru Gdynia Główna „Opowieści z cygańskiego kapelusza". Opowieści, akordeon, śpiew: Katarzyna Jackowska; Opowieści, skrzypce: Iwona Sojka. Bajki i prawdziwe historie - romskie i o Romach.
7 grudnia godz. 14.00 „Braciszek i Siostrzyczka" na podstawie baśni braci Grimm
reżyseria: Luba Zarembińska, obsada: Luba Zarembińska, Karolina Gaffke; Teatr Stacja Szamocin. Pełna mądrości opowieść o chłopcu zamienionym przez czarownicę w jelonka, i jego siostrze, która poświęca się, aby go ratować. Spektakl zachwyca prostotą użytych środków, angażujących dziecięcą wyobraźnię- cały bajkowy świat budowany jest na oczach dzieci z dużych, kolorowych klocków.
Bilety na każdy ze spektakli w cenie 15 zł Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl 
Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

 
MIKOŁAJKOWY Weekend 6-7.12 w EXPERYMENCIE

Rodzinne aktywności w Centrum Nauki EXPERYMENT - pokazy i zabawy w godz. 11.00-16.00.
Mikołajki to nie tylko prezenty, niespodzianki i słodycze, to przede wszystkim rodzinna atmosfera, uśmiech i ekscytacja, wywołane wspólną zabawą. Experymentalne Mikołajki pokażą również naukowe tło zachowań i magicznych mocy św. Mikołaja. Zapraszamy na kosmiczną grę, gdzie każdy będzie mógł wcielić się w rolę pomocnika szalonego naukowca. W programie również pokaz, podczas którego zetrą się moce św. Mikołaja i Dziadka Mroza, a widownia będzie mediatorem między zadziornymi elfami.
W programie: gra Experymentalne wsparcie świąteczne, science show Fizyka św. Mikołaja versus Chemia Dziadka Mroza oraz warsztaty W fabryce zabawek św. Mikołaja.
Udział w aktywnościach w ramach biletu na wystawę w Centrum Nauki EXPERYMENT.
 


X Charytatywny Turniej Mikołajkowy

Dyrekcja Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni zaprasza na X Charytatywny Turniej Mikołajkowy, który odbędzie się 6 grudnia w godz. 7.00 - 13.00 w budynku szkoły przy ul. Tatrzańskiej 35. Nie zabraknie sportowych emocji z udziałem drużyn gdyńskich służb publicznych. Podczas Turnieju odbędzie się kiermasz oraz aukcja, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na przygotowanie świątecznych paczek dla chorych dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii UCK w Gdańsku.

Mikołaje na stalowych rumakach

Tysiące podarunków dla pacjentów trójmiejskich szpitali i wydanych obiadów wychowankom ośrodków szkolno-wychowawczych. To efekt 12 lat akcji „Mikołaje na motocyklach", podczas której zastępy motocyklistów przebranych w czerwone kubraki, przejeżdżają ulicami Trójmiasta. W tym roku - jak zapowiadają organizatorzy - akcja będzie wyjątkowa.
Uczestnicy największej imprezy motomikołajowej na świecie, chcą odwiedzić rekordową liczbę 500 dzieci w szpitalach, domach dla dzieci, a także w innych ośrodkach i wręczyć upominki. Przejadą też najdłuższą trasą w historii. Wszystko rozpocznie się o godz. 11.00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni, gdzie znakiem do startu będzie syrena z okrętu Błyskawica. Istotną zmianą w stosunku do ubiegłorocznej edycji wydarzenia, jest ograniczenie udziału uczestników do posiadaczy motocykli i quadów. Warunkiem uczestnictwa w motoparadzie jest wykupienie biletu-cegiełki za minimum 25 złotych przed paradą i za 30 złotych w dniu imprezy. Cegiełki można kupić w sklepach i serwisach motocyklowych w Trójmieście: http://mikolaje.gd.pl/portal/index.php?page=punkty-wplat
I oczywiście najważniejsze! Każdy motocyklista musi startować w stroju świętego Mikołaja. Dopuszczalne są wariacje na ten temat. Panie mogą się wcielić w rolę śnieżynki, a motocykl w renifera lub choinkę, a może w jeszcze coś innego...

Mikołajki w U7

Święty Mikołaj odwiedzi klub U7 Gdynia w weekend 6 - 7 grudnia. Na dzieci i nie tylko: czeka mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, rozdawanie upominków, losowanie czekoladowych kalendarzy adwentowych. Każde dziecko otrzyma też czapkę Świętego Mikołaja! A wieczorem? Mikołajkowa zabawa dla dorosłych. Masa konkursów, zabaw, nagród i promocji.

Urodzinowo i mikołajkowo w C.H. Batory

W sobotę 6 grudnia
Centrum Handlowe Batory obchodzić będzie swoje 16. urodziny. Z tej okazji dla klientów przygotowano urodzinowy konkurs „16 powodów dla których warto odwiedzić Batorego". Wyniki zabawy zostaną ogłoszone 6 grudnia podczas imprezy urodzinowej. W tym dniu na wszystkich odwiedzających czekają dodatkowe atrakcje: tort urodzinowy, dekorowanie wielkiej paczki z prezentem, odwiedziny świętego Mikołaja, wspólne zdjęcie klientów C.H. Batory, gra miejska „Poszukiwania pomocników Św. Mikołaja", energorower, występ chóru ze świątecznym repertuarem. Szczegóły i regulamin zabawy na: http://www.batory.com.pl/gdynia

Mikołajkowy kompas

Kolibki Adventure Park Gdynia oraz Klub InO Z kompasem zapraszają na „Mikołajkowy Kompas". Piesza impreza na orientację odbędzie się w sobotę 13 grudnia. Zapisy na www.zkompasem.pl. Bazą Rajdu będzie Kolibki Adventure Park Gdynia. Trzy trasy do wyboru: Smerfowa (7,5 km), Zielona (15 km), Czarna (15 km). Na miejscu oprócz rywalizacji na trasach liczne atrakcje: ognisko, pyszne jedzonko, losowanie zjazdów „tyrolek", spotkanie z tajemniczym gościem. Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym kolorowy numer startowy, kolorową mapę oraz dyplom uczestnictwa. Tradycyjnie organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody - nie tylko dla najlepszych ekip.

Mikołaj rozda prezenty w Galerii Malucha
W czwartek 4 grudnia w Galerii Malucha (ul. Traugutta 2) na dzieci czekać będzie mikołajkowy teatrzyk „Zimowa baśń" połączony z wizytą Mikołaja. To wesoły spektakl o przygodach Bałwanka, który uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Po teatrzyku dzieci odwiedzi Mikołaj, który będzie rozdawał prezenty (prezenty, najlepiej wcześniej, przynoszą rodzice lub opiekunowie, muszą być podpisane). Koszt uczestnictwa w imprezie - 15 zł za dziecko i 10 zł za osobę dorosłą. Zapisy, tel. 535 015 959, e-mail: bomalihu@gmail.com 


Mikołajki w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza dzieci do swoich placówek na spotkania ze Świętym Mikołajem. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje m.in. przedstawienia teatralne, zabawy, wykonywanie ozdób i wspólne strojenie choinki, gry i konkursy, zajęcia plastyczne oraz seanse głośnego czytania bajek o Mikołaju i zbliżających się świętach. Szczegółowe informacje można uzyskać w placówkach MBP Gdynia i na stronie: http://mbpgdynia.pl/pl/aktualnosci/mikolaj-w-bibliotece.html
Placówki MBP w Gdyni, w których będą odbywać się zajęcia:
Filia nr 1 - Obłuże, ul. Boisko 6, tel. 58 625 08 16;
Filia nr 3 - Grabówek, ul. Morska 113, tel. 58 627 09 59;
Filia nr 4 - Pogórze, ul. Wadm. K. Porębskiego 21, tel. 58 622 44 43;
Filia nr 8 - Pustki Cisowskie, ul. Chabrowa 43, tel. 58 62117 69;
Filia nr 10 - Wzgórze Św. Maksymiliana, ul. Bpa Dominika 3, tel. 58 622 18 51;
Filia nr 11- Mały Kack, ul. Łowicka 51, tel. 58 664 84 70;
Filia nr 12 - Chylonia ul. Św. Mikołaja 33, tel. 58 623 00 11;
Filia nr 13 - Oksywie, ul. Podchorążych 10a, tel. 58 625 48 24;
Filia nr 14 - Karwiny, ul. Brzechwy 3/5, tel. 58 629 16 25;
Filia nr 18 - Chylonia, ul. Kartuska 20, tel. 58 623 39 71;
Filia nr 20 - Dąbrowa, ul. Nagietkowa 73, tel. 58 629 72 01.