1181 (881) 2015-02-13 - 2015-02-19

Kolejny etap biznesplanu

Uczestnicy zostali już zakwalifikowani, więc konkurs Gdyński Biznesplan może wkraczać w kolejną fazę. Teraz przyszedł czas na szkolenia i pisanie planu na biznes, który może okazać się zwycięzcą, tegorocznej XIII edycji.

Do Gdyńskiego Biznesplanu zakwalifikowało się 477 uczestników, którzy przedstawili 474 pomysły. Do konkursu zgłosiło się dużo młodych gdynian. Widać, że zależy im na tym, żeby nie pracować na etacie, ale założyć własną działalność. Praktyka pokazuje, że nie wszystkim się to udaje na poziomie konkursu, niemniej jednak teraz będziemy czekać na gotowe biznesplany, które oceni komisja, a następnie wyłoni finalistów - mówi Anna Berg z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Od 16 lutego ruszają szkolenia, podczas których pretendujący przedsiębiorcy, spotkają się z ekspertami, dowiedzą się więcej o tym jak napisać biznesplan, założyć i prowadzić działalność gospodarczą, a także zapoznają się z zasadami prawa własności intelektualnej i elementami prawa pracy. Do 31 marca jest czas na złożenie gotowych projektów. Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej, finałowej gali 1 czerwca.